Temat minironda na Polnej powraca jak przysłowiowy bumerang. Choć funkcjonuje już od października ubiegłego roku nadal wzbudza spore kontrowersje.
Wczoraj w Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnym przy ul. Belzackiej w Piotrkowie odbyły się otwarte warsztaty z aikido dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
W piotrkowskim Sądzie Rejonowym ruszył proces byłej dyrektorki Szkoły Podstawowej w Moszczenicy oskarżonej o wyłudzenia kredytów od pracowników placówki.
Do komendy piotrkowskiej Straży Miejskiej zgłosił się 60-letni mężczyzna, który oświadczył, że w okolicy parku im. Jana Pawła II został pobity przez młodych ludzi (podał ich rysopisy).
Nie będzie kanalizacji na Twardosławickiej i odcinku Słowackiego! Słowackiego, Twardosławicka i Gęsia. Mieszkańcy tych piotrkowskich ulic w tym roku mieli cieszyć się kanalizacją sanitarną, której oddanie do użytku pierwotnie miało nastąpić w sierpniu tego roku. Kanalizacji jak nie było, tak nie ma. Mieszkańcy są zdezorientowani, bo prace, które miały zmierzać ku końcowi, nawet nie zostały zaczęte. Czyżby powodem był jeden właściciel działki, który sparaliżował inwestycję?
794 okrążenia w dwie doby – 10 liderów, setki biegaczy, świetna zabawa. Piotrkowski Bieg Pokoleń przeszedł do historii i trzeba przyznać, że impreza przerosła oczekiwania zarówno piotrkowian, jak i organizatorów Biegu.
Łukasz Pirek z III LO w Piotrkowie odniósł spektakularny sukces. Opracowany przez niego program „Matematyka dla najmłodszych” doceniło jury ogólnopolskiego konkursu informatycznego organizowanego przez Instytut Informatyki i Mechatroniki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy i przyznało Łukaszowi pierwszą nagrodę w kategorii pomoce naukowe.
Pozostało tylko kilkadziesiąt okrążeń. Wielki finał Piotrkowskiego Biegu Pokoleń już o 16.30. Sztafeta biegnie nieprzerwanie od piątku od godz. 19.00.
W sobotę 11 czerwca Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich, zorganizowali obchody Święta Szkoły.
„Chcemy bić ZOMO...” – to tylko jeden z wielu fragmentów piosenek zmienionych przez zbuntowaną młodzież w czasach PRL. W czwartkowe popołudnie w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie poświęcone rockowej muzyce niezależnej w latach PRL, podczas której otwarto wystawę „Jarocin w obiektywie bezpieki”.