Zainaugurowała je Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie. Następnie odbył się koncert finałowy patriotycznych pieśni, a na koniec złożono kwiaty Marszałkowi.
Bądźmy razem podczas Narodowego Święta Niepodległości - baner z takim hasłem został powieszony na sulejowskiej kładce. Oddaje on ideę tego święta, które mieszkańcy Gminy uczcili spotykając się 11 listopada w Sulejowie.
To za sprawą zakończonej inwestycji przy ulicy Kobyłeckiego, na odcinku od ul. Belzackiej do ul. Słowackiego. Powstało tam 10 miejsc parkingowych. Są one budowane przy okazji wykonywania kompleksowych modernizacji ulic, ale także jako samodzielne inwestycje, które poprawiają komfort kierowców.
Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wydał komunikat w sprawie budowy masztu telekomunikacyjnego przy ul. Dzieci Polskich w Piotrkowie. Sprawa ta budziła kontrowersje okolicznych mieszkańców, którzy nie wiedzieli, że taka inwestycja planowana jest w pobliżu ich domów. Miasto próbowało tę budowę zablokować, ale wojewoda łódzki uchylił sprzeciw władz Piotrkowa.
11 listopada w całym kraju świętować będziemy Narodowe Święto Niepodległości. W każdej z gminy zaplanowano uroczyste obchody. Zebraliśmy informacje, co, gdzie i kiedy będzie się działo.
Urzędnicy z Wolborza dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu w wysokości 4,8 mln zł planują szereg inwestycji, w tym głównie budowę ulicy Słonecznej. Zyskają też mieszkańcy Swolszewic Dużych.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie będą mieli okazję poznać tajniki samochodów elektrycznych i hybrydowych. Wszystko dzięki umowie z Politechniką Częstochowską, którą w środę podpisano w placówce.
Organizatorem wydarzenia było Przedszkole Samorządowe nr 19. Festiwal odbył się po raz piąty.
Jej Królewska Wysokość Sułtana Mariam Amor Torres Mastura, księżniczka Królewskiego Królestwa Maharlika Darussalam (Filipiny) i honorowa księżna Melayu Jambi z Indonezji przyjechała do Polski na zaproszenie Liszewska-Bowen Foundation, a w jej oficjalnej wizycie znalazło się spotkanie z uchodźcami wojennymi przebywającymi w ośrodku uchodźczym w Siedlcach, prowadzonym przez Fundację Leny Grochowskiej.
Od wielu lat środki unijne przeznaczane są na cele związane z kształceniem oraz poszukiwaniem nowych oryginalnych rozwiązań w dziedzinie edukacji. Młodzi ludzie często nie mogą odnaleźć się na rynku pracy i brakuje im umiejętności, które umożliwiłyby podjęcie wymarzonego zatrudnienia. Stąd pomysł na projekt mający na celu zwiększenie jakości kształcenia zawodowego we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym polegający na tworzeniu i rozwoju ukierunkowanych branżowo Centrów Kształcenia Zawodowego (CKZ) oraz Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU).