Advertisement

Artykuły do tagu: Swolszewice

Nowa droga w Swolszewicach
Na terenie gminy Wolbórz trwają prace porządkowe przy zakończonej budowie drogi w Swolszewicach Dużych. Całkowita wartość inwestycji wyniosła niespełna 4,5 miliona złotych.
Remontują drogę za 4,4 mln zł
Na terenie Swolszewic Dużych w gminie Wolbórz trwa przebudowa drogi. Budowa i modernizacja jezdni wraz z infrastrukturą na terenie całej gminy to projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład.
Rusza budowa ulicy Słonecznej
Urzędnicy z Wolborza dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu w wysokości 4,8 mln zł planują szereg inwestycji, w tym głównie budowę ulicy Słonecznej. Zyskają też mieszkańcy Swolszewic Dużych.
Więźniowie sprzątali brzegi zalewu
Kilkunastu osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Goleszach, posprzątało w środę (20.20.2021) okolice Zalewu Sulejowskiego i trzech pobliskich miejscowości. Łącznie wypełnili aż 50 worków na śmieci.
Chodnik już jest, czas na jezdnię
Zakończony został pierwszy etap budowy chodnika w Swolszewicach Dużych. Zaplanowano już kolejne działania, by w 2022 roku deptak ukończyć. Dodatkowo mieszkańcy mają też doczekać się nowej nawierzchni jezdni na drodze powiatowej.
Trwa budowa chodnika w Swolszewicach Dużych
Trwają prace przy budowie chodnika w Swolszewicach Dużych. To pierwszy etap inwestycji. Prace zostaną zakończone w listopadzie 2021 r.
Pożar lasu w Swolszewicach Dużych
Paliło się 30 arów poszycia leśnego w Swolszewicach Dużych koło Zalewu Sulejowskiego. Do pożaru doszło w niedziele około godziny 14.30. W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 jednostek straży pożarnej oraz ratownicy WOPR, którzy sprawdzali czy nikt nie został uwięziony nad Zalewem.
Plaża nudystów w gminie Wolbórz. Jedyna taka w centralnej Polsce
Woda w Zalewie Sulejowskim brudna, kąpiel zakazana, co innego pozostaje poza opalaniem się? A żeby było ciekawiej, słońca można zażywać w stroju Adama. Jeśli jesteście naturystami, jedźcie do Swolszewic Dużych w gminie Wolbórz, gdzie – ku rozpaczy niektórych mieszkańców - od ok. 10 lat funkcjonuje plaża nudystów.
Nie udało się w tym roku powiatowi tomaszowskiemu sprzedać Ośrodka Borki w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim. Nieruchomość została wyceniona na 11 mln zł. W przyszłym roku przetarg na jej sprzedaż zostanie ogłoszony ponownie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat