Artykuły do tagu: Swolszewice

Więźniowie sprzątali brzegi zalewu
Kilkunastu osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Goleszach, posprzątało w środę (20.20.2021) okolice Zalewu Sulejowskiego i trzech pobliskich miejscowości. Łącznie wypełnili aż 50 worków na śmieci.
Chodnik już jest, czas na jezdnię
Zakończony został pierwszy etap budowy chodnika w Swolszewicach Dużych. Zaplanowano już kolejne działania, by w 2022 roku deptak ukończyć. Dodatkowo mieszkańcy mają też doczekać się nowej nawierzchni jezdni na drodze powiatowej.
Trwa budowa chodnika w Swolszewicach Dużych
Trwają prace przy budowie chodnika w Swolszewicach Dużych. To pierwszy etap inwestycji. Prace zostaną zakończone w listopadzie 2021 r.
Pożar lasu w Swolszewicach Dużych
Paliło się 30 arów poszycia leśnego w Swolszewicach Dużych koło Zalewu Sulejowskiego. Do pożaru doszło w niedziele około godziny 14.30. W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 jednostek straży pożarnej oraz ratownicy WOPR, którzy sprawdzali czy nikt nie został uwięziony nad Zalewem.
Plaża nudystów w gminie Wolbórz. Jedyna taka w centralnej Polsce
Woda w Zalewie Sulejowskim brudna, kąpiel zakazana, co innego pozostaje poza opalaniem się? A żeby było ciekawiej, słońca można zażywać w stroju Adama. Jeśli jesteście naturystami, jedźcie do Swolszewic Dużych w gminie Wolbórz, gdzie – ku rozpaczy niektórych mieszkańców - od ok. 10 lat funkcjonuje plaża nudystów.
Nie udało się w tym roku powiatowi tomaszowskiemu sprzedać Ośrodka Borki w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim. Nieruchomość została wyceniona na 11 mln zł. W przyszłym roku przetarg na jej sprzedaż zostanie ogłoszony ponownie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat