14 lutego 1942 roku powołano do życia Armię Krajową. Dla Piotrkowa to szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ pierwszym komendantem AK został urodzony i wychowany w tym mieście - Stefan Rowecki-Grot.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy na jeden dzień zmieni się w punkt medyczny. Wykonywane będą tam bezpłatne badania profilaktyczne układu krążenia.
Od początku roku wzrosło zaangażowanie żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej w działania ograniczające skutki pandemii Covid-19. Skala tych zadań podyktowana jest wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz potrzebami wsparcia podmiotów medycznych, organizacji pomocowych i samorządów.
Przeciwko COVID-19 zaszczepił się co drugi Polak. To jednak wciąż za mało, dlatego liczba zgonów nieustannie rośnie. Aby zapobiec transmisji koronawirusa i uchronić osoby, które mogłyby najbardziej ucierpieć wskutek zakażenia, konieczne jest zaszczepienie większości społeczeństwa.
101 interpelacji i zapytań złożyli łącznie piotrkowscy radni w 2021 roku. Najwięcej z nich do władz miasta skierował Jan Dziemdziora, a ponad połowa radnych przez cały poprzedni rok ani razu nie wykazała się taką aktywnością.
Kilka dni temu na ulicach całego Piotrkowa pojawiły się niewielkie białe tabletki. Zaniepokojeni mieszkańcy nie wiedzą o co chodzi i czym jest ten preparat. Nie wiadomo kto i po co je rozrzuca.
Wejdą one w życie 24 stycznia i dotyczą placówki w Łodzi, mieszczącej się przy ul. Targowej oraz delegatur w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach.
Piotrków żyje epidemią koronawirusa. Niektórzy się szczepią, inni przekonują, że wirus to światowy spisek, a jeszcze kolejni, że covid-19 w ogóle nie istnieje. W cieniu koronakryzysu rozwija się jednak choroba, o której większość zdaje się zapominać. Wścieklizna, bo o niej mowa, zatacza coraz szersze kręgi wśród zwierząt. Najgorzej jest na Mazowszu, ale szczególną ostrożność powinniśmy zachować także w naszym regionie.
Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zaprasza do udziału w kolejnej edycji projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”, który realizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.
Zakup dwóch elektrycznych samochodów oraz instalacja dwóch stacji ładowania - to kolejne plany miejskich urzędników na inwestycje w ekologiczne środki transportu. Magistrat stara się o pozyskanie dofinansowania.