Interwencja w sprawie nieporozumień rodzinnych w gminie Kodrąb była początkiem historii, w finale której małżonkowie stracili prawo jazdy.... i to oboje. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieli po blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Jechał „wężykiem” całą szerokością jezdni, zjeżdżając z jednego na drugi pas drogi. Kierowca vw transportera miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę uniemożliwił mu czujny obywatel, który natychmiast zareagował na zagrożenie.
Policjanci z Radomska próbowali zatrzymać do kontroli pojazd, który znacznie przekraczał prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca próbował uciekać i doprowadził do kolizji. Badanie alkomatem wykazało 2 promile w jego organizmie.
W 2019 r. wystawiono 717 tys. mandatów w wyniku zarejestrowania przez fotoradary naruszeń przepisów ruchu drogowego, To o 285 tys. więcej niż w 2018 r. W ubiegłym roku rekordzista przekroczył dopuszczalną prędkość o 149 km/h.
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić trojgu mieszkańcom Warszawy, zatrzymanym przez opoczyńskich policjantów za kradzież z włamaniem na plebanię w gminie Sławno. Łupem złodziei padły dokumenty, biżuteria oraz ponad 8 tysięcy złotych.
Włamali się do mieszkania, ukradli telefon komórkowy, maszynkę do tatuaży, powybijali okna. Policja aresztowała dwóch braci, mieszkańców Bełchatowa, którzy mają już na koncie podobne przestępstwa.
Blisko 20 gramów dopalaczy znaleźli bełchatowscy policjanci u 33-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Bełchatowa, który dziwnie się zachowywał, w skarpecie mężczyzny znaleźli biały proszek zapakowany w woreczki foliowe.
Funkcjonariusze z Bełchatowa zatrzymali 19-latka, który idąc ulicą Szmaragdową wyładował swoją agresję na dwóch zaparkowanych samochodach. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie przedstawiono mu zarzut zniszczenia mienia.
Piotrkowscy funkcjonariusze ITD zatrzymali dwa przeciążone pojazdy ciężarowe przewożące betonowe szamba. Niechlubny rekordzista ważył 57,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton.
Od poniedziałku możemy odwiedzać lokale gastronomiczne, ale wizyty w nich odbywają się na specjalnych zasadach. Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby mieszkające razem. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedynczy klienci, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 m i nie siedzą naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami. Restauratorzy podkreślają, że nie mają możliwości skontrolowania stopnia pokrewieństwa gości i zastanawiają się, kto poniesie ewentualne konsekwencje złamania przepisów.