Podczas najbliższego meczu pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Koroną Kielce będzie można pomóc 7-letniej Natalce, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce, zespół von Wiellebranda i autyzm.
Gabriel Olejnik został oficjalnie komendantem Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Od 1 września telewizja kablowa UPC zaprzestała nadawania sygnału radiowego. W całym mieście z tej kablówki niestety nie można odbierać żadnej stacji radiowej. Abonenci UPC są tym faktem rozczarowani.
Po kilku miesiącach przerwy miejski monitoring ponownie obejmuje swoim zasięgiem wieżę ciśnień. Przypomnijmy, że w lipcu nieznani sprawcy oszpecili wulgaryzmami elewację obiektu. W schwytaniu wandali mogła, a właściwie powinna wręcz, pomóc kamera, ale jak się okazało...wcześniej się popsuła i ją zdemontowano.
Do zapalenia się ciężarówki doszło dziś po 15-tej na krajowej „ósemce „w okolicach miejscowości Meszcze.
W 10 piotrkowskich szkołach zostaną zainstalowane kamery. Na ten cel udało się pozyskać ponad 102 tysiące złotych ze środków zewnętrznych.
Sabina Pijewska z Piotrkowa od 1978 r. ma I grupę inwalidzką i od tego czasu jest zwolniona z opłaty abonamentu RTV. 75-letnia kobieta bardzo się zdziwiła, gdy dostała pismo, w którym Poczta Polska, reprezentująca Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, domaga się od niej zaległych ponad 200 zł. Pieniądze to opłata za okres od stycznia 2006 r. do marca 2007 r.
Od przyszłego poniedziałku wraz z wnioskiem o paszport trzeba będzie złożyć odciski dwóch palców do nowych paszportów biometrycznych. Jutro w piotrkowskim biurze paszportowym zainstalowane zostaną specjalne urządzenia do "zbierania" odcisków.
Zabytkowe, XVIII-wieczne ogrodzenie cmentarza rzymskokatolickiego na Krakowskim Przedmieściu w Piotrkowie, mocno zniszczone w trakcie budowy dróg w latach 70. ubiegłego stulecia, zostanie odbudowane praktycznie od nowa. Urząd Miasta ogłosił już przetarg. Po jego rozstrzygnięciu prace rozpoczną się jeszcze w czerwcu, mają potrwać do lipca.
Na ślady XVIII-wiecznego cmentarza trafili drogowcy, przebudowujący ul. Jerozolimską. W jej śladzie, między ulicami Zamkową i Wspólną, odkopano osiem grobów, w tym dwa podwójne, w których chowana była biedota ówczesnego Piotrkowa. Badający wykopaliska pracownicy Muzeum w Piotrkowie odkryli także ossuarium, czyli miejsce składowania kości pochodzących z wielu grobów.