Codziennie kilkadziesiąt dzieciaków kreatywnie i z uśmiechem spędza wakacyjny czas w miejskich świetlicach, w ramach akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”. Zajęcia do końca wakacji trwają m. in. w Ośrodku Edukacji Artystycznej przy Słowackiego 13.
Kondycja finansowa samodzielnego szpitala wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie jest coraz lepsza.
W powiecie radomszczańskim nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie bez obaw można szukać ochłody podczas letnich upałów. W Radomsku po wykryciu w wodzie bakterii gronkowca przez blisko miesiąc była zamknięta kryta pływalnia. Teraz woda w basenie nadaje się już do kąpieli. Podobnie jak w dwóch zalewach w powiecie, z których radomszczański Sanepid pobiera próbki do badań.
Wzdłuż ul. Słowackiego, na planszach przedstawiających zmiany zachodzące w Piotrkowie, pojawiły się nowe zdjęcia.
Na blisko 90 mln złotych szacowany jest majątek powiatu piotrkowskiego. Ze względu na braki w budżecie, Zarząd Powiatu decyduje o sprzedaży części tego mienia.
Czterej piotrkowianie - Paweł Pirek, Tomasz Wroński, Michał Szulowski oraz Karol Piech odebrali od prezydenta miasta listy gratulacyjne.
W każdy upalny dzień pomiędzy 12.00 a 16.00 przy ulicy Słowackiego (Parku Jana Pawła II) rozstawiana będzie kurtyna wodna.
Prawdopodobnie wyszły z założenia, że w wakacje nie warto się męczyć i zamiast szukać dorywczej pracy okradały sklepy. Na kolejnej próbie popełnienia przestępstwa, dwie nastolatki, przyłapał ochroniarz.
Władze powiatu piotrkowskiego zamierzają utworzyć na jego terenie sieć bezprzewodowego Internetu.
Gdzie można się kąpać bezpiecznie? - Na terenie powiatu piotrkowskiego nie ma żadnego kąpieliska. Zgłoszono jedynie trzy miejsca wykorzystywane do kąpieli. Tam przeprowadziliśmy badania wody - informuje Zofia Nolberek, kierownik sekcji higieny komunalnej piotrkowskiego sanepidu.