Od piątku do niedzieli (20-23 lipca) nieopodal Spały, w Teofilowie powstawały zdjęcia do jednego z odcinków nowego serialu TVP „Paradoks”. M.in. w starej, drewnianej willi oznaczonej numerem 34 ekipa filmowa pod kierunkiem reżysera Grega Zglińskiego znalazła plener do 4 odcinka serii, zatytułowanego „Tatary”.
Logo i logotyp to nie wytwór współczesnego biznesu. Znaki identyfikacyjne stosowali już pierwsi kapitaliści. Także Piotrków ma swój wkład w rozwój tej sztuki graficznej.
Do tragicznego skoku doszło około godziny 15.00 w pobliżu piotrkowskiego lotniska, gdzie od lat działa Strefa Zrzutu PeTe Skydive.
Dobiega końca modernizacja ulicy Farnej. Na odcinku łączącym Krakowskie Przedmieście z placem Czarnieckiego zakończyły się roboty związane z infrastrukturą podziemną.
Trzyminutowe filmiki, których głównym bohaterem będzie Piotrków, połączone w jeden intymny fresk o naszym mieście. Jednym słowem projekt Piotrków 24/24, projekt, w którym mieszkańcy Piotrkowa (i nie tylko) tworzą opowieść o miejscu, które kochają, w którym dobrze się czują i chętnie przebywają.
Jutrzejszego dnia, istnieje bardzo poważne zagrożenie pogodowe.
Prokuratura Rejonowa przyjrzy się Piotrkowskiej Fabryce Mebli. Śledczy sprawdzą, czy zarząd spółki działał na niekorzyść pracowników. Doniesienie w tej sprawie złożyła Państwowa Inspekcja Pracy.
- Nasza gehenna trwa już 6 lat. Człowieku, nie zabijaj nas! – krzyczą do sąsiada przez płot. - Czy któregoś dnia obudzimy się rano i nie będziemy się bać, co nam drugi człowiek zgotuje? - pytają Elżbieta i Dariusz Adamczykowie, którzy za sąsiedztwo mają warsztat ślusarski.
Ponad tysiąc puszek farby, kilkaset metrów kwadratowych ścian ozdobionych graffiti i kilkadziesiąt młodych adeptów street artu w Piotrkowie, Łęczycy i Sieradzu, tak pokrótce można przedstawić przeprowadzony przez Łódzki Dom Kultury projekt „Graffiti – sztuka miasta” skierowany do dzieci i młodzieży, którego wielki finał odbył się w sobotę (14 lipca) w Łodzi. 35 uczestników przez blisko 8 godziny malowało wspólnie z profesjonalnymi twórcami street artu wielkoformatowe murale. Imprezie towarzyszył festyn połączony z happeningiem, zabawami artystycznymi i sportowymi oraz warsztatami beatboxu i hip-hopu.
Molo na Zalewie Sulejowskim w Smardzewicach w powiecie tomaszowskim być może wreszcie doczeka się remontu. Od wielu lat ten obiekt turystyczny niszczeje, do tej pory nie można było rozpocząć żadnych inwestycji ze względu na problemy z ustaleniem właściciela samego mola. Teraz jednak sytuacja się zmieniła.