O tym, że znaczne przekraczanie prędkości może sporo kosztować, przekonał się 34-latek, który jechał drogami gminy Wolbórz ponad dwukrotnie szybciej, niż poznawały na to przepisy. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat oraz punkty karne. Te policjanci doliczyli też do kont kierowców, którzy podczas jazdy korzystali z telefonów komórkowych.
Nareszcie mamy dobrą wiadomość dla miłośników spędzania wolnego czasu na piotrkowskim kąpielisku. Zakaz kąpieli na „Słoneczku” został zniesiony. Dzisiejsze wyniki badań próbek wody z piotrkowskiego akwenu wypadły pomyślnie.
Na razie nie szukajcie ochłody w miejskim kąpielisku. Dzisiejsze wyniki badań próbek wody ze "Słoneczka" wykazały, że zawartość enterokoków w zbiorniku nadal przekracza dopuszczalne normy i zagraża zdrowiu osób, które - pomimo zakazu - decydują się na wchodzenie do wody.
Upalny weekend skłaniał do szukania ochłody nad wodą. Na piotrkowskim kąpielisku obowiązuje jednak zakaz kąpieli. Powodem jest zła jakość wody. Mimo to, chętnych do kąpieli nie brakowało.
Na piotrkowskim Słoneczku nadal bez zmian. Woda nie nadaje się do kąpieli.
„Słoneczko” wciąż zamknięte. Sanepid nie dopuścił piotrkowskiego kąpieliska do użytku po kolejnych laboratoryjnych badaniach wody.
W czerwcu ruszy powszechny, dobrowolny, darmowy program szczepień przeciwko HPV dla dziewczynek i chłopców w wieku 12 i 13 lat. W województwie łódzkim można ją wykonać w blisko 300 punktach.
Niewiele jest schorzeń, którym możemy z dużym prawdopodobieństwem zapobiec albo złagodzić ich objawy. Należą do nich choroby zakaźne. Dlatego szczepienia powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a system ochrony zdrowia powinien je zapewnić zarówno dzieciom, jak dorosłym i osobom starszym. Tryb refundacyjny dla wielu szczepień jest dobry – twierdzi prof. Marcin Czech, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. – Powinno się po prostu refundować kolejne szczepionki. Im dłużej żyję na tym świecie, tym bardziej skłaniam się do przekonania, że szczepienia powinny być bezpłatne, finansowane w 100 procentach przez państwo. Bariera finansowa nie skłania ludzi do profilaktyki - dodaje epidemiolog.
Akcja szczepienia lisów wolno żyjących realizowana jest obecnie na terenie województwa łódzkiego. Zwierzęta są szczepione przeciwko wściekliźnie. W pomoc służbom weterynaryjnym zaangażował się także Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.
Piotrkowscy taksówkarze będą mogli wjeżdżać na teren Starego Miasta, ale tylko w uzasadnionych i dopuszczonych prawem przypadkach. Takie ustalenia padły na ostatnim posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.