Advertisement

Zrzucają szczepionki z samolotów

Poniedziałek, 25 września 20235
Jesienią odbywa się cykliczna akcja szczepienia lisów. Obecnie mieszkańcy regionu piotrkowskiego mogą zaobserwować na niebie wiele samolotów, z których zrzucane są szczepionki w rejonie wyznaczonych lasów.
fot.: AZP fot.: AZP

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej tradycyjnie uczestniczy w jesiennej, ogólnopolskiej akcji zrzutu szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów wolnożyjących. W województwie łódzkim bazą całego projektu jest lotnisko w Piotrkowie. 

Od wczesnego ranka mieszkańcy Piotrkowa mogą usłyszeć mnóstwo startujących samolotów, które przystosowane są do wyrzutu szczepionki, która przybiera formę brązowego krążka o specyficznym rybnym zapachu. W samolocie znajduje się pilot oraz operator, który wyrzuca szczepionki w ustalonych wcześniej miejscach nad lasami województwa łódzkiego - mówi Marcin Pampuch, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. - Cieszymy się, że od wielu lat lotnisko w Piotrkowie uczestniczy w tym projekcie. W ten sposób wszyscy dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo - dodaje Marcin Pampuch.

              Szczepionki dla lisów fot. AZP

 

Organizatorzy akcji apelują, aby w trakcie spacerów po lesie nie dotykać napotkanych brązowych krążków. Przeniesienie zapachu człowieka na szczepionkę spowoduje, że lisy będą je omijać. Akcja potrwa przez cały poniedziałek (25.09). 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)25.09.2023 21:51

To se pozrzucali:)

10


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)25.09.2023 14:30

Brakuje mi w tym artykule jakiejkolwiek sentencji typu: "preparat nie jest szkodliwy dla człowieka" i/lub/oraz "nie należy dotykać ani spożywać tego preparatu przez ludzi i zwierzęta domowe".

20


gian ~gian (Gość)25.09.2023 17:05

Fajnie, polatają sobie na niebie :)

31


??? ~??? (Gość)25.09.2023 15:32

Jeść to można?

12


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat