Oczywiście nie osobiście, a za sprawą młodzieży, która z okazji Światowego Dnia Poezji recytowała wiersze znanych i mniej znanych twórców, a nawet własne. Cała inicjatywa piotrkowskiej podróży z poezją powstała 3 lata temu w Centrum Idei ku Demokracji, które również w tym roku było głównym organizatorem obchodów.
Nadejście wiosny można świętować na różne sposoby. Wielu piotrkowian zamiast topić Marzannę, postanowiło oddać krew.
Nareszcie! Przyszła wiosna, od dziś (21 marca) dzień będzie dłuższy niż noc.
Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 20 marca w gminie Grabica. Podobnie jak w latach poprzednich turniej cieszył się dużą popularnością.
Fryzjerskie szaleństwo, degustacja własnoręcznie przygotowanych potraw i występy artystyczne to tylko część atrakcji, które w środę przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie z okazji dni otwartych.
Już w czwartek, 21 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie (ul, Broniewskiego 16) zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Początek o godzinie 9.00. Oferta skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej, a także do rodziców uczniów.
13 siłowni połączonych z 12 placami zabaw powstało w ubiegłym roku na terenie gminy Wola Krzysztoporska. To koszt ponad 2 mln zł. Trwają ostatnie prace związane z przekazaniem obiektów sołectwom. W sumie na terenie gminy jest już 21 takich kompleksów sportowo-rekreacyjnych, a więc średnio w co drugim sołectwie. Wiosnę można więc będzie spędzić aktywnie.
Konkurs z wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" odbył się w poniedziałek w Moszczenicy. Uczestnicy zebrali się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu i udowodnili, że pożar im nie straszny.
21 i 23 marca z okazji Światowego Dnia Poezji w Piotrkowie odbędzie się wiele imprez. Jadąc autobusem komunikacji miejskiej będzie można usłyszeć wiersz i dostać książkę.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.