Artykuły do tagu: 3 Maja

Piotrkowski
Piotrkowscy Strzelcy zrzeszeni w Związku Strzeleckim "STRZELEC" Józefa Piłsudskiego świętowali dziś (03.05.2024) nadanie jednostce 1031 im. Obrońców Lwowa - sztandaru. To ważny dzień dla młodych patriotów.
W Moszczenicy świętować będą gminne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Wójt Gminy Moszczenica oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy zapraszają 03 maja 2024 r. do wspólnego świętowania.
Święto Konstytucji 3 Maja - co będzie się działo w Piotrkowie?
Z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski Władze Piotrkowa Trybunalskiego zapraszają na uroczyste obchody uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w intencji ojczyzny (Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej) o godzinie 10:00.
25.08.2023 11:37
Ławki do naprawy
W alei 3 Maja znajduje się kilka ławek, które nie są w najlepszym stanie. O tym problemie informuje nas jedna z mieszkanek Piotrkowa. Kobieta zwraca uwagę na to, że przechodnie, którzy tamtędy idą, nie mogą na niej usiąść m.in. ze względu na wystający gwóźdź.
Święto Trzeciego Maja i Dzień Strażaka w Gorzkowicach
Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowano także w Gorzkowicach. Tam uroczystości były połączone z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.
232. rocznica uchwalenia Konstytucji w Piotrkowie [ZDJĘCIA]
Kilkaset osób wzięło udział w piotrkowskich uroczystościach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów.
Obchody 3 Maja w Moszczenicy
Złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem, msza święta oraz koncert pieśni patriotycznych to główne punkty tegorocznych obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Moszczenicy.
Święto Trzeciego Maja. Jakie obchody w Piotrkowie i regionie?
W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wielu miastach i gminach całego kraju zaplanowano patriotyczne uroczystości. Podobnie będzie także w Piotrkowie i regionie.
Uczniowie upamiętnili uchwalenie Konstytucji 3 maja
W Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie odbyła się uroczystość związana z obchodami Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne.
Groźny wypadek w al. 3 Maja
Około godziny 12:30 w al. 3 Maja, tuż przy skrzyżowaniu z Al. Kopernika doszło do wypadku samochodowego. Na miejscu pracowały służby, a przez dłuższy czas samochód znajdował się na środku chodnika.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat