TERAZ5°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Tomaszów: Oczyszczanie Niebieskich Źródeł

JaKac1
JaKac1 czw., 8 lipca 2010 13:13
Wielkie porządki na Niebieskich Źródłach w Tomaszowie Mazowieckim. Tym razem sprzątali płetwonurkowie, do których przyłączył się wiceprezydent Tomaszowa - Grzegorz Haraśny.

- Tomaszowscy płetwonurkowie zebrali się nad Niebieskimi Źródłami w rezerwacie przyrody i postanowili go wyczyścić ze śmieci pozostawionych przez turystów. Jest to akcja społeczna zorganizowana spontanicznie. Zostałem zaproszony chyba ze względu na najdłuższy staż nurkowy w Tomaszowie, bo zaczynałem nurkować prawie trzydzieści lat temu - mówi Grzegorz Haraśny.

 

W tym roku sytuacja nie jest zła. Turyści stali się bardziej świadomi i już tak nie śmiecą- przyznał Marek Rokita - instruktor nurkowania Ochotniczej Straży Pożarnej. - Przy okazji można podziwiać przepiękny krajobraz pod wodą. Każdy, kto wychodzi z wody jest zachwycony. Postaramy się o dokumentację fotograficzną, którą będzie można zobaczyć na stronie OSP - dodał Marek Rokita.
Akcja organizowana jest już od 10 lat.

 

Podsumowanie

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    5°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio