W województwie łódzkim, przy frekwencji 55,94, były premier uzyskał 52,80% głosów, Bronisława Komorowskiego poparło o 5,6% osób mniej.
Pomimo wakacji piotrkowianie mobilizują się do niedzielnych wyborów. 1800 zaświadczeń o prawie do głosowania wydał do tej pory piotrkowski magistrat.
Wybory samorządowe dopiero późną jesienią, tymczasem już w niedzielę czeka nas II tura wyborów prezydenta kraju. Do tej pory żaden z kandydatów nie odwiedził naszego regionu.
Andrzej Czapla to kolejny oficjalny kandydat na prezydenta Piotrkowa. Radny Platformy Obywatelskiej swoją decyzję ogłosił podczas konferencji zorganizowanej we wtorek w parku im. Jana Pawła II.
Nie milkną echa wczorajszej debaty telewizyjnej Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego.
W niedzielę o 20.00 zakończyła się I tura wyborów prezydenckich. Wiadomo już, że do kolejnej tury przeszło dwóch kandydatów. Zwyciężył Bronisław Komorowski – uzyskując 41,54% głosów, przed Jarosławem Kaczyńskim – 36,46% głosów. Wyniki wyborów z regionu piotrkowskiego znacznie różnią się od tych ogólnopolskich. Zarówno w Piotrkowie, jak i w powiecie piotrkowskim zwyciężył Jarosław Kaczyński, znaczną przewagę uzyskując w gminach powiatu. Skąd te różnice?
Zakończona I tura wyborów prezydenckich przebiegła bez większych incydentów i skandali – podawały media. Okazuje się, że nie wszyscy są tego zdania. Zresztą, sądząc z relacji pewnej piotrkowianki, zdarzenie, jakie było jej udziałem, do najprzyjemniejszych nie należało.
Niby wszyscy wiedzieli, ale nikt nie słyszał tego oficjalnie. Prezydent Krzysztof Chojniak wystartuje w walce o kolejną prezydencka kadencję.
„Bilet autobusowy z Piotrkowa do Łodzi z 20-procentową zniżką uczniowską kosztuje o 5 zł 40 gr drożej, niż ten sam bilet z 50-procentową zniżką studencką. Ile kosztuje bilet bez żadnej zniżki?
Prawie 63,5 tys. piotrkowian jest uprawnionych do głosowania. W Piotrkowie głos będzie można oddać w jednej z 41 obwodowych komisji.