Od 6 grudnia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące tworzenia tzw. korytarza życia dla służb ratunkowych i jazdy „na suwak”. - Przypominamy o nowych zasadach, wyświetlając na wybranych tablicach zmiennej treści stosowne grafiki opatrzone komunikatami – informuje łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Rząd dał zielone światło przepisom o korytarzu życia i przyjął projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Teraz kierowcy będą mieli obowiązek stworzenia przejazdu dla pojazdów służb ratunkowych, które jadą do ofiar wypadków. Do tej pory bywało z tym różnie, o czym niemal każdego dnia przekonywali się piotrkowscy strażacy i ratownicy medyczni.
Św. Hildegarda była niezwykłą osobą. Władcy, biskupi i papieże szukali u niej wsparcia w przypadłościach, ale także liczyli często na poradę i pociechę. Hildegarda była w stanie poznać przypadłość oraz zaproponować właściwe metody leczenia. Spisywała swoje rozważania na temat leczenia ziołowego, gdyż była zdania, że dieta ma ogromny wpływ na sferę fizyczną i duchową. Zdaniem Hildegardy, to co konsumujemy, jest naszym środkiem leczniczym.
Dla wielu z nas słodycze są kuszącą przekąską, która apetycznie wygląda, a dodatkowo jeszcze lepiej smakuje. Słodycze, jak sama nazwa wskazuje są słodkie, a to oznacza dobre, ale cukier, który znajduje się w słodyczach nie koniecznie jest tak dobry dla naszego zdrowia, jak dla naszych kubków smakowych.
Kobiety żyją statystycznie dłużej niż mężczyźni, a ich przewidywana długość życia do 2050 roku ma wzrosnąć o kolejne 6 lat. Ich świadczenia emerytalne są jednak niższe o ok. 32% od świadczeń otrzymywanych przez mężczyzn i choć mają prawo przejść na emeryturę w wieku 60 lat (mężczyźni w wieku 65 lat), to często pozostają aktywne zawodowo lub dorabiają do emerytury. Jakie są polskie seniorki? Jakim budżetem domowym zarządzają? Jak spędzają czas wolny i z jakimi dolegliwościami zdrowotnymi zmagają się najczęściej? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć w Dniu Kobiet.
O osiem lat krócej żyją mężczyźni w Piotrkowie Trybunalskim w porównaniu do Rzeszowa, gdzie mieszkańcy żyją najdłużej. Tym samym jest to najgorszy wynik w kraju. To dane z raportu "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania" przygotowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.
Wielu mężczyznom ciężko jest się pogodzić z faktem utraty włosów. Dla części z nich łysienie oznacza nawet stopniową utratę męskości. Próbują oni sobie poradzić z tym faktem na wiele możliwych sposobów, które jednak nie zawsze są skuteczne.
Jeśli stosowane przez łysiejącego mężczyznę metody na powstrzymanie wypadania włosów nie przynoszą spodziewanych rezultatów, może on zacząć myśleć, że utrata mogą oznaczać u niego utratę atrakcyjności, zainteresowania płci pięknej, a nawet problemy na drodze zawodowej. Nie zawsze musi jednak być tak źle. Na świecie żyje wielu mężczyzn, którzy odnieśli sukces pomimo swojej łysiny.
Wbrew pozorom, zdrowy styl życia ma swoje wady, a jedną z nich jest czas, który pochłania. Zobacz, jak bez problemu znaleźć czas na zdrowe jedzenie, sport i rozwój osobisty.
Czym jest korytarz życia ? To nic innego jak udrożnienie przejazdu dla służb ratunkowych, by jak najszybciej dostać się do miejsca zdarzenia - pożaru czy wypadku drogowego. W krajach Europy zachodniej to norma. Kierowcy ustępują miejsca dla strażaków czy medyków, w Polsce niekoniecznie.
Czy moda męska oferuje mniej możliwości w zakresie dodatków? Niekoniecznie. Po prostu często o nich zapominamy. A jak się okazuje, istnieje co najmniej kilka elementów, które mogą znakomicie podkreślić codzienne męskie stylizacje. Zegarek, pasek, torba, okulary przeciwsłoneczne, czy czapka – możliwości jest całkiem sporo, wystarczy po nie sięgnąć. Poza tym w męskich trendach istotne jest to, że pewne dodatki po prostu nigdy nie wychodzą z mody.