Piknik historyczny „Wioska Wikinga” odbywa się na boisku Akademii Piotrkowskiej. To już 11. edycja tego wydarzenia, które przyciąga pasjonatów historii z Piotrkowa i regionu.
Akademia Piotrkowska wraz z Piotrkowskim Bractwem Akademickim im. Zygmunta I Starego zapraszają na XI edycję Rodzinnego Pikniku Historycznego „Wioska Wikinga”. W tym roku imprezę zaplanowano na 19 maja (niedziela).
Wyjątkowy, bo dziesiąty jubileuszowy, ale wyjątkowy, bo po raz pierwszy pod egidą Akademii Piotrkowskiej. Na uczelnianym boisku w Piotrkowie w niedzielę odbył się Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”.
Już w niedzielę (04.06) odbędzie się Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”. Imprezę zorganizuje nowo utworzona przed kilkoma dniami Akademia Piotrkowska oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego Kolorowy.
Kolorowy piknik w rodzinnej atmosferze odbędzie się 4 czerwca na boisku przy piotrkowskiej uczelni (ul. Słowackiego 114/118). To już X edycja Historycznego Festynu Rodzinnego „Wioska Wikinga”. Imprezę zorganizuje Akademia Piotrkowska (była Filia UJK) oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego, a do wspólnej zabawy będzie można dołączyć między 11.00 a 17.00.
Tym razem na boisku przy UJK zaprezentowane zostały liczne stoiska grup rekonstrukcyjnych, a także stoiska z prezentacjami dawnych rzemiosł. Całość imprezy uzupełniały konkursy dla dzieci i dorosłych.
Przedstawiciele piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zapraszają na IX Festyn Rodzinny "Wioska Wikinga". Imprezę zaplanowano na niedzielę (29.05.2022) między 11.00 a 17.00.
Tym razem proponujemy dla każdego coś dobrego. Trzy różne gatunki i aż cztery książki do przeczytania w wolnym czasie. Na długie jesienne wieczory będzie jak znalazł.
40 lat temu w ramach przygotowań Piotrkowa do Dożynek Centralnych, oddano do użytku Wioskę Wikingów. Bez wątpienia był to najoryginalniejszy plac zabaw dla dzieci i młodzieży, jaki kiedykolwiek posiadało nasze miasto. O wiosce krążyły miejskie legendy – rzekomo kosztowała ponad 3 mln zł, a jej twórca otrzymał wysoką nagrodę pieniężną. A jak było naprawdę? Kto był autorem projektu, a kto wykonał rzeźby?
Turniej łuczniczy, turniej średniowiecznych gier, namiot gier RPG, warsztaty dawnego rzemiosła, wioski wikingów i słowian, obozowisko polskiego rycerstwa i szlachty z XVII wieku, obozowisko wojska z lat 1939-1945, prezentacja sprzętu i wyposażenia żołnierzy 7. batalionu Kawalerii Powietrznej i wystawa kultowych samochodów z epoki PRL - m.in. takie atrakcje przygotowali organizatorzy VI historycznego pikniku rodzinnego, który odbędzie się 12 maja na boisku przy piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wioskę wikingów będzie można zwiedzać od 10.00 do 17.00.