Ponad 3,5 promila alkoholu miała w organizmie zatrzymana przez bełchatowskich policjantów 44-latka, która po ruchliwej drodze krajowej numer 74 kierowała oplem. Kobieta odpowie też za kierowanie bez prawa jazdy, bo niedawno straciła je za... jazdę w stanie nietrzeźwości.
W pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych polskich miast znalazły się Opoczno i Tomaszów Mazowiecki.
Kierowca opla nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ruszyli w pościg. Do zdarzenia doszło 10 stycznia przed północą na drodze 713 w miejscowości Zaborów w powiecie tomaszowskim.
W związku z ostatnimi informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza w Tomaszowie, władze tego miasta planują zorganizowanie w najbliższym czasie konferencji naukowej poświęconej właśnie kwestii zanieczyszczeń środowiska.
W rejs wyruszy 29 kobiet i mężczyzn w różnym wieku oraz z wielu miejsc w naszym kraju ze zdiagnozowanymi nowotworami, innymi chorobami onkologicznymi oraz stwardnieniem rozsianym. Projekt OnkoRejs – Wybieram Życie realizowany jest po raz trzeci. Popłyną na trasie Gdynia – Kłajpeda – Gdynia, żaglowcem Zawisza Czarny II, należącym do Związku Harcerstwa Polskiego.
Finał WOŚP w Piotrkowie organizowany jest przede wszystkim w Galerii Focus Mall, ale fani motoryzacji mieli też coś dla siebie na parkingu CH Muszkieterowie.
Żeby wypłacić pensje, musieli zwołać nadzwyczajną sesję rady powiatu piotrkowskiego. W piątek, 8 stycznia, radni spotkali się podczas nadprogramowej sesji, żeby przyjąć uchwałę, dotyczącą wyrażenia zgody na zaciągnięcie przez Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej kredytu bankowego.
Już w niedzielę, 10 stycznia 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tradycyjnie zagrają z nią piotrkowscy sportowcy, m.in. szczypiorniści Piotrkowianina i zawodniczki Piotrcovii.
Najpierw pobili 60-letniego piotrkowianina, potem ukradli mu telefon komórkowy. Policja zatrzymała sprawców brutalnego rozboju.
Nowy rok to doskonała okazja do zmian! Pozbycie się nadmiernych kilogramów obok rzucenia palenia to chyba najczęstsze z podejmowanych postanowień. Cel jest słuszny, ponieważ w zgrabnej sylwetce czujemy się bardziej atrakcyjni i pewni siebie. Zmianie ulega samopoczucie fizyczne oraz stan zdrowia, więc bez dwóch zdań odchudzać się warto! Pełni zapału przystępujemy więc do nowych wyzwań, jednak z upływem dni często je porzucamy „na później”. Jak tym razem dotrzymać noworocznych postanowień?