Advertisement

Artykuły do tagu: urlop

Planujesz urlop na wschodzie Europy? Skorzystaj z aplikacji!
Jeśli wybierasz się na urlop na wschodzie Europy, a podróż odbywać się będzie autokarem lub busem, Ministerstwo Finansów wraz ze Służbą Celną przygotowało specjalną ofertę. Wiadomo, że czas oczekiwania na przekroczenie przejścia granicznego może chwilę potrwać. Jednak samą kontrolę paszportową można skrócić do niezbędnego minimum. Wszystko dzięki specjalnej aplikacji.
Planowanie urlopu - krok po kroku
Za oknem jeszcze zimno i ciemno, a w firmie już wrze - początek roku to pora na planowanie urlopów. Wizualizujemy sobie palmy, czystą wodę oceanu i świeżą bryzę. Brakuje jednak w tym wszystkim konkretów. Jak zaplanować urlop, żeby oszczędzić sobie stresów przed samym wyjazdem?
Wyjeżdżasz za granicę? Wyrób Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Inaczej w razie potrzeby skorzystania z pomocy medycznej na terenie Unii Europejskiej będziemy musieli za nią słono zapłacić.
Przed wyjazdem na wakacje sprawdź swoje biuro podróży - przypomina Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Od tego roku ojcowie mogą liczyć na dłuższy urlop tacierzyński. Prawo do urlopu ojcowskiego obowiązuje od 2010 roku, jednak od roku 2012 jego wymiar został zwiększony z tygodnia do dwóch.
Do końca marca należy odebrać zaległy urlop za 2010 rok. Pracodawcom łamiącym ten ustawowy zapis grożą kary. W najgorszym przypadku może to być nawet 30 tysięcy złotych.
Planujesz urlop? Pamiętaj o paszporcie
Zbliżają się wakacyjne urlopy dlatego warto już teraz pomyśleć o dokumentach niezbędnych do wyjazdu. Jednym z nich jest paszport, bez którego nie wyjedziemy nigdzie poza strefę Schengen. W piotrkowskiej delegaturze Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego wprawdzie nie ma jeszcze kolejek, lecz warto pomyśleć o złożeniu wniosku już teraz, gdyż na wydanie paszportu czeka się miesiąc.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat