Advertisement

Artykuły do tagu: urlop

Planując urlop, pamiętajmy o zwierzętach
Wakacje już się rozpoczęły. Powoli zaczynamy planować urlop. Pojawia się więc coroczny problem dla właścicieli zwierząt, co z nimi zrobić w czasie wakacji? Brak wcześniejszego rozwiązania problemu, niestety bardzo często skutkuje porzucaniem czworonogów.
Zaplanuj urlop już dziś
Nowy rok się dopiero rozpoczął, ale już teraz warto zaplanować sobie urlop, tym bardziej, że w 2018 roku okazji do odpoczynku nie zabraknie. Weekend majowy może w tym roku trwać 9 dni, a okres świąteczno-noworoczny aż 11.
Co warto zobaczyć na Majorce?
Spośród wszystkich wysp archipelagu Balearów, Majorka jest nie tylko największa, ale także najatrakcyjniejsza pod względem turystycznym. Nic dziwnego, że coraz więcej turystów, także z Polski, decyduje się spędzić tam swój urlop. Wakacje na Majorce to gwarancja pięknej pogody, udanego wypoczynku i mnóstwa atrakcji. Czego można chcieć więcej do spędzenia urlopu swoich marzeń? Podpowiadamy, co warto zobaczyć, decydując się na wczasy na Majorce.
Sezon urlopowy. Jedźcie ostrożnie
Niebawem rozpocznie się sezon urlopowy, ruch na drogach będzie więc zdecydowanie większy, a co za tym idzie będzie bardziej niebezpiecznie.
Urlop wczesną wiosną? Czemu nie!
Naukowcy podkreślają, że wczesna wiosna to najlepszy moment na wybranie się na urlop. Swoista faza przejściowa pomiędzy "trybem" zimowym a tym letnim bywa przez nas źle znoszona, co skutkuje odczuwaniem efektów tzw. przesilenia wiosennego - a więc zmęczeniem i przygnębieniem. To pora idealna by odciąć się od przytłaczającej rzeczywistości i pokusić się o kilka dni wolnego, tak by naładować się pozytywną energią. Naszym zdaniem jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków na wczesnowiosenny urlop są... Włochy.
Dokąd pojechać na wakacje?
Nadchodzi czas upragnionych i wyczekanych urlopów. Przed nami trudny wybór, gdzie spędzić tegoroczne wakacje. Szeroka oferta oraz atrakcyjne ceny nie ułatwiają zadania. Zatem, który kraj wybrać, aby odpocząć, zanurzyć się w ciepłym morzu i spróbować lokalnych przysmaków?
Urlop tacierzyński – ile trwa i jak go udzielać?
Osobą uprawnioną do urlopu ojcowskiego, nazywanego urlopem tacierzyńskim, jest ojciec dziecka będący pracownikiem. Prawo do urlopu ojcowskiego przysługuje do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy życia. W przypadku ojców adopcyjnych urlop ojcowski przysługuje do upływu 12 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia orzekającego o przysposobieniu (natomiast nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 7. roku życia). W przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego, prawo do urlopu ojcowskiego przysługuje nie dłużej niż do ukończenia przez nie 10. roku życia.
Jesienny wypoczynek na Mazurach – przegląd hoteli
Szukasz pomysłu na jesienny wypoczynek? Nie chcesz nad morze, nie chcesz w góry? Wybierz Mazury! Ten wyjątkowy region nie bez powodu startował kilka lat temu w światowym plebiscycie na 7 nowych cudów świata. Hasło: „Mazury – cud natury” obowiązuje tutaj przez cały rok. Ciekawych ofert pobytów na Mazurach szukaj na Travelist.pl – jesienne ceny w hotelach są sporo niższe niż w szczycie sezonu.
Odwołali wczasy dzień przed wyjazdem
150 osób z Piotrkowa zostało oszukanych i nie wyjechało na urlop. Dzień przed wyjazdem otrzymali oni informację, że wczasy są odwołane. Jak się okazało organizatorem było to samo biuro podróży które pozostawiło łódzkich turystów w chorwackim Splicie.
Za krótkie łóżko, za twardy piasek, za duży upał, czyli na co narzekamy na wakacjach
Wkrótce półmetek wakacji. Coraz mniej okazji do ponarzekania. A jak przekonują lata minione ponarzekać można na wszystko.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat