Piotrkowianie spacerujący ulicą Słowackiego z pewnością nie zdawali sobie sprawy, że chodzą po cmentarzu. Wczoraj przy okazji remontu ulicy odkryto ludzkie szkielety. - Mamy tu kości czaszki, kości kręgosłupa, to wszystko zrzucone jest w jedno miejsce - mówi Jacek Ziętek z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, sprawujący nadzór archeologiczny nad pracami.
W tym miesiącu będziemy obchodzić 500. rocznicę powstania piotrkowskiego Zamku Królewskiego, w którym od ponad 100 lat znajduje się siedziba muzeum. Pracownicy placówki przygotowali z tej okazji konkurs plastyczny dla najmłodszych.
Gimnazjaliści z Zelowa wygrali V Mistrzostwa Piotrkowa Gimnazjalistów rocznika 1997 w piłkę nożną, zorganizowane dziś w piotrkowskim Gimnazjum numer 5.
By zmotywować, sprawdzić wiedzę i zachęcić do dalszej pracy nad językami obcymi - taki był cel sobotniego konkursu, który odbył się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Była to już trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego zorganizowanego przez Aleksandrę Huryk - nauczyciela języka angielskiego i Blankę Zarembę - nauczyciela języka niemieckiego.
Przebiegną 794 okrążenia wokół Starówki. Łącznie do pokonania będzie trasa o długości niemal 595 km. W biegu będzie mógł wziąć udział każdy. Chętni będą mogli pokonać wyznaczoną trasę np. w… stroju rycerza.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na recital fortepianowy w wykonaniu Anny Fedorovej - młodej pianistki z Ukrainy. Koncert odbędzie się 23 lutego 2011 r. (środa) o godzinie 18.00 w salach piotrkowskiego Muzeum, plac Zamkowy 4.
160 fotografii z ubiegłorocznego widowiska historycznego KMICIC EUROPY CZYLI SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Wczoraj w Zamku Królewskim odbył się wernisaż wystawy nawiązującej do przedstawienia. Jej organizatorem jest Towarzystwo Fotograficzne F CZTERY.
Zakończono I etap modernizacji budynku starego aresztu śledczego w Piotrkowie, gdzie powstaje galeria handlowa.
Ośmiu uczniów z piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych zostało uhonorowanych stypendiami Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej.
To był rok pod znakiem powodzi. Choć niebezpiecznych zdarzeń był o ponad 200 mniej niż w 2009 r., jednak było niespokojnie. Strażacy co 9 godzin wyjeżdżali do miejscowych zagrożeń, co 19 do pożarów.