Dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu w tym oczywiście przede wszystkim piotrkowian cieszy się pierwsza edycja Biesiady Trybunalskiego zorganizowanej na historycznym miejskim rynku. Impreza zaczęła się jednak w piotrkowskim Muzeum, gdzie otwarto wystawę i zorganizowano konferencję naukową.
Lokalne przysmaki i dania na bazie piwa, jarmark, koncerty, piknik rodzinny, konkursy z nagrodami, pokaz warzenia piwa a nawet plenerowa potańcówka to wszystko podczas odbywającej się na piotrkowskim rynku Biesiady Trybunalskiej. Impreza potrwa do późnych godzin wieczornych.
Mieszkańcy osiedla Wierzeje będą mogli cieszyć się kolejną wyremontowaną ulicą. W Urzędzie Miasta odbyło się otwarcie ofert na wybór wykonawcy zadania na „Przebudowę ul. Rusałki od ul. Jeziornej do ul. Żołędziowej.”
“Dojście do brzegu nad Zalewem Sulejowskim w Barkowicach Mokrych kosztuje i ktoś pobiera za to opłaty”. “Nie wiem, do kogo należy ten teren i dlaczego mam płacić za dojście do brzegu?”. “Czy powinnam uiszczać te opłaty?”. Takie głosy w ostatnim czasie można było usłyszeć od tych, którzy postanowili odpoczywać w Barkowicach Mokrych nad Zalewem Sulejowskim. Wielu pobieraniem opłat jest oburzonych, inni zastanawiają się, czy nie są nabijani w butelkę.
Mieszkańcy posiadający domy przy tej ulicy, wreszcie nie urywając zawieszenia, wyjadą ze swoich posesji. Do tej pory ulica Kręta wyglądała jak szwajcarski ser.
Zespół Taneczny Aerobik z Piotrkowa Trybunalskiego laureatem Srebrnej Jodły podczas 39. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W prezentacjach konkursowych tańczyło 58 zespołów, w tym 30 z zagranicy, m.in.: z Rosji, Ukrainy, Azerbejdżanu, Mołdawii, Serbii, Kazachstanu, Białorusi.
Nadal nie wiadomo, co będzie dalej z Domem Dziecka w Sulejowie. Według nowych przepisów od 2019 roku tego typu placówki będą mogły się opiekować maksymalnie 14 dzieci. Obecnie w sulejowskiej placówce przebywa 30, a dom przeznaczony jest nawet dla 56 dzieci.
Wkrótce zostanie ukończona przebudowa ulicy Farnej w Piotrkowie Trybunalskim. Nowym i zapewne ciekawym elementem nawierzchni drogowej są mosiężne tablice z wizerunkami herbów cechów rzemieślniczych. Jest ich 12 i każdy symbolizuje coś innego.
Mieszkańcy Sulejowa odetchnęli z ulgą. Decyzja starosty zezwalająca na zbieranie odpadów niebezpiecznych na terenie byłych zakładów wapienniczych w Sulejowie jest nieważna, bo rażąco narusza prawo.
Bogusławice dotąd raczej nie widziały takich tłumów, zainteresowanych nie końmi z Państwowego Stada Ogierów, a… poezją, w dodatku miłosną. Spektakl "Salome" Krzysztofa Kamińskiego ze specjalnym udziałem Grażyny Szapołowskiej, wystawiony pod gołym niebem o zmierzchu, stał się jednym z najważniejszych kulturalnych wydarzeń w naszym regionie podczas tegorocznych wakacji.