Zakończył się pierwszy etap prac przeprowadzanych na radomszczańskim placu nazywanym popularnie „Wielorybkiem”.Teren znajduje się na osiedlu Tysiąclecia między ul. Leszka Czarnego i Jagiellońską.
Huśtawka wahadłowa, przeplotnia, karuzela i wiele innych atrakcji już niebawem czekać będzie na uczniów szkół podstawowych: 10 i 11. Powstają tam nowe place zabaw.
Zakończyły się prace przy rozbudowie XVII-wiecznego Klasztoru Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie. Wartość prac, jakie zrealizowano w ciągu roku wyniosła niespełna 15 mln zł netto.
Trwają remonty w Urzędzie Stanu Cywilnego na Pasażu Rudowskiego. - Prace - delikatnie mówiąc - nie posuwają się naprzód. Dlaczego? - zauważył i zapytał radny Jan Dziemdziora.
W niedzielę w Piotrkowie odbyła się msza pożegnalna, którą odprawił ksiądz Ireneusz Bochyński.
Grupa 34 piotrkowian złożyła w czwartek 7 listopada wniosek z inicjatywą uchwałodawczą. Złożony przez nich do Biura Rady Miasta projekt uchwały dotyczy nadania rondom bliźniaczym przy zbiegu ulic Śląskiej, Żeromskiego, Przedborskiej i Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich.
Piotrkowska prokuratura sprawdza, czy zarządca nieruchomości w jednej z piotrkowskich Wspólnot Mieszkaniowych roztrwonił pieniądze lokatorów.
Kolejny wykład otwarty organizuje Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Bełchatowie. W Miejskim Centrum Kultury tzw. podróżujący nauczyciel Rafał Olech przedstawi zainteresowanym "buddyjski pogląd na szczęście".
Podsumowano drugą radomszczańską kwestę, zorganizowaną przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Udało się zebrać więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku.
Już od 12 do 22 listopada na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie zorganizowana zostanie wystawa zawierająca serię tematycznych plakatów poświęconych antybiotykoodporności.