Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza 16 października o godz. 13.30 do parku im. ks. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie na happening historyczny „Piotrków Trybunalski - centrum myśli i działań niepodległościowych w czasie I wojny światowej”.
Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek organizuje szereg spotkań informacyjnych dotyczących profilaktyki raka piersi. Ich działania są szczególnie intensywne w październiku, który jest miesiącem Świadomości Raka Piersi.
W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się uroczystości inauguracyjne roku akademickiego 2017/18 filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Choć żaden z piotrkowskich nauczycieli, zatrudnionych na umowę o pracę na czas nieokreślony nie stracił posady, to aż 117 belfrów stanęło przed koniecznością uzupełniania etatu w kilku placówkach. 14 z nich uczy w trzech miejscach, a jeden nawet w czterech.
- Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wykonują czynności w sprawie uszkodzenia ciała, które miało miejsce 24 września 2017 około godziny 12.00 w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Koło gmina Sulejów. Jak wynika ze zgromadzonego materiału sprawcą przestępstwa jest mężczyzna w wieku około 50- 55 lat, wzrost około 190 cm – informuje piotrkowska komenda.
Czwartą część niesamowitego widowiska świetlno-dźwiękowego mogli oglądać piotrkowianie w Rynku Trybunalskim. "800 lat Piotrkowa - dzieje w kalejdoskopie" to trójwymiarowa opowieść o historii miasta.
„Po-słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości” to spektakl plenerowy z udziałem polskich aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych, wśród nich takie gwiazdy jak Dominika Ostałowska, Adam Cywka, Mirosław Zbrojewicz, a w rolach głównych Magdalena Różańska i Antoni Pawlicki.
Jest już decyzja Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryb. w sprawie zaniedbania lekarza, które doprowadziło do amputacji nogi Pawła Kowary. Uchylony został wyrok Sądu Rejonowego i rozprawa odbędzie się ponownie.
Słuchacze z Uniwersytetu III Wieku minione lato spędzili na wspólnych podróżach. W ramach projektu pod nazwą „Nasza mała ojczyzna – w poszukiwaniu utraconego czasu”, sfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wzięli między innymi udział w wycieczkach do Lublina.
Do pięciu kradzieży z włamaniem doszło w ciągu ostatnich trzech tygodni na osiedlu Wyzwolenia. Celem złodziei były punkty gastronomiczne i sklepy spożywcze.