Amazonki przypominają o profilaktyce

Środa, 11 października 20172
Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek organizuje szereg spotkań informacyjnych dotyczących profilaktyki raka piersi. Ich działania są szczególnie intensywne w październiku, który jest miesiącem Świadomości Raka Piersi.

Ładuję galerię...

Jedno ze spotkań odbyło się w piotrkowskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego.

-Staramy się odpowiadać na potrzeby nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale i powiatu i spotykać się z młodzieżą w szkołach czy z osobami dorosłymi w zakładach pracy. Mówimy o profilaktyce oraz konieczności monitorowania swojego stanu zdrowia. Nie chcemy, aby to, co nas spotkało przydarzyło się także komuś innemu, a można tego uniknąć chociażby dzięki samobadaniu piersi - mówi Wioletta Pabisiak, wiceprezes Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek.

Członkinie stowarzyszenia podkreślają, że liczba osób chorujących na raka piersi stale rośnie. Problem ten dotyczy szczególnie kobiet po 50. roku życia, ale zdarzają się też znacznie młodsze, a 1% wszystkich zachorowań stanowią mężczyźni.

Regularne badania piersi są niezwykle ważne. Warto wykonywać je nie rzadziej niż raz w miesiącu w ustalonym dniu cyklu miesiączkowego, a w przypadku odkrycia jakichkolwiek niepokojących zmian zgłosić się do lekarza.

Amazonki planują kolejne spotkania: 24 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie, a dzień później w siedzibie Starostwa Powiatowego.

 

zdj. M.Nowakowska

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.10.2017 15:24

Czy wykonuje w Piotrkowie mammografie jakas Pani ?

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat