Siedemdziesiąt koni pod maską, prędkość maksymalna – 130 km/h, kolor szary, rocznik 1973, trzy biegi do przodu, jeden do tyłu, na chodzie od 42 lat. Na terenie posesji przy ul. Słowackiego w Piotrkowie stoi i przyciąga wzrok fanów motoryzacji. Warszawa 223 - prawdopodobnie ostatnia taka w mieście.
Przybywa osób, które nie chcą przyjąć kary od strażników miejskich. Jest ich więcej zarówno w Piotrkowie, jak i w całej Polsce. Co wtedy? Sprawy trafiają do sądu.
Uroczystości trwały na piotrkowskim Zamku oraz Starym Cmentarzu w Piotrkowie. Nowy pomnik ma ogromne znaczenie nie tylko dla policji, ale również dla mieszkańców miasta.
W najbliższy piątek na Starym Cmentarzu w Piotrkowie uroczyście odsłonięty zostanie odnowiony pomnik generała policji Henryka Wardęskiego – zastępcy komendanta głównego Policji Państwowej w latach 1922-29.
Kanały minerskie odkryto pod mostem na rzece Moszczance w Wolborzu. Między innymi z tego powodu modernizacja obiektu się przedłuży.
Gdzie istniał pierwszy piotrkowski cmentarz? W której części miasta chowano skazanych na stracenie wyrokiem Trybunału Koronnego? Ile nekropolii istniało w Piotrkowie zanim powstały cmentarze, na których dziś miejsce ostatniego spoczynku znajdują nasi bliscy?
Kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim
poświęcone zostanie tematyce konspiracji antykomunistycznej w powiecie piotrkowskim w latach 1945 - 1956.
Klub Historyczny im. gen. "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wykład nt. konspiracji antykomunistycznej w powiecie piotrkowskim 1945-1956.
W sobotę (18 października) młody mężczyzna nadmiar energii wyładował na zaparkowanym przy placu Kościuszki samochodzie.
Dobiegł końca II etap prac konserwacyjno-remontowych przy ołtarzu głównym w kościele parafii rzymskokatolickiej pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Tomasza Kantuaryjskiego w Sulejowie na Podklasztorzu. W trakcie pracochłonnej konserwacji okazało się, że obraz ołtarzowy krył swoje tajemnice...