Jeśli wszystkie organy, jakie pobrano w Piotrkowie w ciągu ostatnich 5 lat przyjęły się, to uratowano dzięki nim 69 osób. Od 2010 roku w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika organy pobrano od 27 dawców, w tym od 7 w minionym roku. Najwięcej było nerek bo aż 54, wątroby pobrano od 11 osób, płuca od jednej osoby, a od trzech dawców pobrano serce.
Według różnych szacunków w ostatnich 10 - 12 latach liczba mieszkańców Piotrkowa spadła nawet o 9 tysięcy. Samorząd próbuje zachęcić do pozostania w mieście.
Turoń, Diabeł, Śmierć, Państwo Młodzi, Staruszka, a nawet przedstawicielka służby zdrowia – grupa przebierańców w takim właśnie składzie odwiedziła w ostatni dzień karnawału Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej.
„Kto do Starosty w ostatki dotrze pierwszy, ten przez cały rok w powiecie będzie najlepszy” - z takim karnawałowym jeszcze przesłaniem, zaledwie w godzinę od otwarcia urzędu, dotarła grupa przebierańców z Wolborza.
Kilkadziesiąt miejsc postojowych wybuduje piotrkowski samorząd na osiedlowych uliczkach. W planie inwestycyjnym na najbliższe miesiące jest budowa zatok w różnych częściach miasta.
Kto pójdzie do szkoły 1 września 2016 roku? Takie pytanie zadają sobie samorządy, bo sześciolatki nie będą musiały rozpoczynać jeszcze edukacji, a siedmiolatki będą przecież w II klasie. Kogo w takim razie będą uczyć nauczyciele?
Niecodzienny pacjent trafił do jednej z przychodni weterynaryjnych w Piotrkowie. Orzeł bielik miał urazy skrzydeł oraz uszkodzony pazur.
Ostatnie dziesięciolecia przyniosły bardzo szybki rozwój różnego rodzaju sprzętów gospodarstwa domowego. Dziś trudno nam sobie wyobrazić życie bez lodówki, zmywarki, pralki czy miksera. Wprawdzie o tak zaawansowanym sprzęcie, przed stu laty nie mogło być mowy, ale już wtedy ludzie próbowali ułatwić sobie życie. Jeśli chcecie zobaczyć jakich kiedyś używano przedmiotów w gospodarstwie domowym, odwiedźcie Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu.
Pełniącą obowiązki dyrektora piotrkowskiego Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem została dr hab. Patrycja Jakóbczyk-Adamczyk (od wielu lat wykładowca piotrkowskiej Filii UJK).
Dyżurny piotrkowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o człowieku, który wchodząc na jezdnię utrudnia ruch samochodów. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, na ulicy Topolowej zauważyli agresywnie zachowującego się mężczyznę oraz innych uczestników zdarzenia.