We wtorek 25 czerwca tuż przed północą na terenie dawnej huty szkła okiennego Kara w Piotrkowie płonęło składowisko odpadów komunalnych.
W dobie płatności elektronicznych klient wydaje się być narażony na niebezpieczeństwo utraty wrażliwych danych. Co prawda banki oraz różnego rodzaju instytucje finansowe dokładają wielkich starań, aby płatności online były w pełni bezpieczne, jednak próby fraudów są coraz częstsze. W jaki sposób bronić się przed atakami cyberprzestępców? Może wystarczy korzystać z odpowiednich usług, takich jak Paysafecard? Zobacz, czym jest karta Paysafecard i jak nią płacić.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania kolejnej plenerowej wystawy prezentowanej na parkanie piotrkowskiego zamku. Na ośmiu planszach opracowanych przez Krzysztofa Wiączka, umieszczone zostały informacje dotyczące 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Przedstawiciele Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz kierownictwa Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na finał rozgrywek w piłkę nożną o Puchar Polski na szczeblu województwa łódzkiego. W finale spotkają się trzecioligowe drużyny UNII Skierniewice i Klubu Piłkarskiego RKS LECHIA 1923 Tomaszów Mazowiecki.
Dopiero co opadł kurz po Imieninach, a piotrkowianie już szykują się do kolejnej imprezy, tym razem na piotrkowskim lotnisku. Zbliża się kolejna Międzynarodowa Wystawa Lotnicza Fly Fest.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Sienkiewicza w Piotrkowie przez cały weekend trwać będzie pokaz makiet modelarstwa kolejowego, którego organizatorem jest Europejskie Stowarzyszenie Modelarstwa Kolejowego.
W środę 26 czerwca Rada Miasta zdecyduje, czy utworzona zostanie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Elektrociepłownia Piotrków. Zadania, jakie staną przed nową spółką to produkcja i dystrybucja ciepła, produkcja energii elektrycznej, ale przede wszystkim inwestycje związane z modernizacją i rozbudową systemu ciepłowniczego.
„Kolejowej Grupy Sabotażowej Orzeł" – taką nazwę wybrano dla skweru usytuowanego u zbiegu ulic Słowackiego i Polskiej Organizacji Wojskowej w Piotrkowie Trybunalskim.
Na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej powstała farma fotowoltaiczna o mocy 50 kW. Zamontowano tam blisko 200 paneli.
Zdecydowane nie dla ponownego powołania straży miejskiej w Radomsku. To wynik przeprowadzonego ostatnio głosowania, które odbywało się w formie tradycyjnej oraz elektronicznej.