Początkowo był miejscem pochówku zmarłych na cholerę. Z czasem stał się główną nekropolią miasta. Ostatnie miejsce spoczynku znaleźli tu i zwykli piotrkowianie, i obywatele wielce zasłużeni dla naszego miasta i kraju – oficerowie Wojska Polskiego, dawni powstańcy, lokalni notable, ludzie kultury i nauki czy filantropi. Z racji oryginalnych i zabytkowych nagrobków nazywany jest także piotrkowskimi Powązkami. I jak każde takie miejsce kryje on wiele tajemnic…
Nie żyje najwybitniejszy i najbardziej znany na świecie polski reżyser filmowy Andrzej Wajda.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na spotkanie Umiarkowanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki, którego gościem tym razem będzie Jan Norbert Dubrowin - artysta malarz. 25 lutego, godz. 18.00, Galeria ODA, ul. Dąbrowskiego 5.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na pierwsze w 2016 roku spotkanie Umiarkowanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na Inaugurację Dyskusyjnego Klubu Sztuki
oraz Czytelni Artystycznej. Gościem będzie Jolanta Betnerowicz.
Na wernisaż wystawy jego prac do Galerii przy Sieradzkiej przyszło w 2010 roku kilkaset osób. Był to wielki sukces artysty, ale też sukces człowieka. Wtedy powiedział nam, że smak jego życiu nadają dwie skrajne dziedziny – sztuka i polityka, a każda z nich uruchamia w nim inne pokłady wrażliwości i potencjału. Dziś nadal zmaga się z jedną i drugą. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta i przygotowuje się do kolejnej wystawy swoich prac. Jest coś jeszcze – we wrześniu dostanie Złotą Wieżę Trybunalską.
W środowy wieczór (20 maja) rozpoczął się kolejny już, XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje. O godzinie 18.00 w galerii ODA przy Dąbrowskiego organizatorzy przywitali artystów oraz zaproszonych gości.
Od poniedziałku trwają w Piotrkowie Interakcje. Po raz kolejny do naszego miasta przyjechali przedstawiciele tzw. sztuki żywej z całego świata.
Okno, którego tak naprawdę nie ma, organy, które są tylko iluzją czy malarz, który nie jest tym, za którego go brano. Czym potrafi zaskoczyć najcenniejszy piotrkowski zabytek patrzącego nań widza? I gdzie szukać na dwuwymiarowej powierzchni jezuickiej polichromii trójwymiarowych zagadek, które powstały 268 lat temu i wciąż „oszukują” oczy tych, którzy nań patrzą?
- Ostatnimi czasy sztuka jest dziedziną bardziej preferowaną przez kobiety. Może jest to spowodowane tym, ze kobiety coraz bardziej ekspansywnie opanowują różne dziedziny życia - mówiła na antenie Strefy FM Magdalena Olszewska, artysta grafik.