Powiat piotrkowski wydał oświadczenie, w którym informuje, że od 1 października to szpital wojewódzki będzie prowadził w budynku szpitala powiatowego przy Roosevelta porodówkę. Tymczasem biuro prasowe marszałka województwa komentuje, że to nie Starostwo Powiatowe w Piotrkowie decyduje o tym, gdzie i jakie oddziały będzie prowadził szpital, które organem prowadzącym jest przecież Urząd Marszałkowski.
Szpital Wojewódzki przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie prawdopodobnie będzie prowadził od 1 października oddziały położniczo-ginekologiczny i noworodków w ... Centrum Matki i Dziecka przy ul. Roosevelta. Przynajmniej do końca roku. Zarząd Powiatu Piotrkowskiego wyraził bowiem zgodę na nieodpłatne przekazanie sprzętu oraz wyposażenia, a także użyczenia pomieszczeń Szpitalowi Wojewódzkiemu.
Przez 2 lata chodziła z metalowym narzędziem w brzuchu, które zaszyto jej podczas operacji wycięcia śledziony. Przedmiot wykryto w piątek w trakcie badania tomograficznego. Teraz pani Andżelika, mieszkanka powiatu piotrkowskiego, przebywa w szpitalu w Bełchatowie, gdzie we wtorek przeprowadzono zabieg usunięcia zacisku.
W radomszczańskim szpitalu znowu wykryto bakterię odporną na antybiotyki. Oddział obserwacyjno-zakaźny w tamtejszym szpitalu powiatowym ponownie został zamknięty.
Jak już wielokrotnie informowaliśmy przedstawiciele Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim wypowiedzieli Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, co oznacza, że oddziały funkcjonujące w ramach sieci szpitali - czyli Noworodków i Położniczo-Ginekologiczny - będą tam otwarte tylko do końca okresu wypowiedzenia umowy, czyli do końca września. Później mogą zostać przeniesione do drugiego piotrkowskiego
szpitala przy Rakowskiej. W sieci znajduje się jednak również oddział wewnętrzny, ten jednak dyrektor szpitala przy Roosevelta chciałaby zachować, podpisując odrębny kontrakt. Wszystko wskazuje jednak na to, że nieco inne plany mają przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie przebywa pacjent, który jest nosicielem bakterii New Delhi. Taką informację przekazał nam jeden z czytelników portalu epiotrkow.pl. Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdza, że jedno z przeprowadzonych badań między 8 a 14 lipca miało wynik dodatni, co oznacza wykrycie bakterii New Delhi.
Kolejne dwa przypadki nosicielstwa lekoopornej bakterii New Delhi wykryto w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Informację potwierdza rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Dyrektor szpitala podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu przyjęć pacjentów na Oddział Chorób Wewnętrznych.
Szpitale nie mogą pobierać już opłat od opiekunów, którzy czuwają nad dzieckiem w szpitalu. Na początku lipca weszła w życie ustawa, która gwarantuje sprawowanie takiej opieki całkowicie bezpłatnie.
Bakteria New Delhi w szpitalu w Radomsku. Pracownicy sanepidu potwierdził obecność szczepu bakterii Klebsiella Pneumoniae w tej placówce.
Prezydent Krzysztof Chojniak zaapelował do marszałka Grzegorza Schreibera o utworzenie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej. Te bowiem mają zostać zamknięte w innej piotrkowskiej placówce szpitalnej przy Roosevelta.