W całym regionie rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę zbrodni katyńskiej i 5. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
10 kwietnia na cmentarzu w Spale rozpoczęły się uroczyste obchody upamiętniające śp. generała broni Tadeusza Buka oraz ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Antoni Macierewicz, poseł PiS wybrany do sejmu z okręgu piotrkowskiego, apeluje do Unii Europejskiej o włączenie się w wyjaśnianie przyczyn katastrofy smoleńskiej.
Historia smoleńskiej tragedii opowiedziana językiem ciała, ruchem, muzyką. Wczorajszy wieczór (11 kwietnia) należał w piotrkowskim Miejskim Ośrodku Kultury do grupy tanecznej Bik Kayk.
Kilkadziesiąt osób przyszło rano pod pomnik katyński w Piotrkowie, aby uczcić pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.
Kilkadziesiąt osób w tym przedstawiciele władz Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego, a także członkowie klubu Gazety Polskiej wzięło udział w upamiętnieniu 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Druga rocznica katastrofy smoleńskiej upamiętniana jest w wielu miejscach w Polsce. W Przedborzu powstała Żywa Aleja 96 Polaków. Na jej początku stanął głaz, na którym odnaleźć można nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.
Poseł Antoni Macierewicz, senator Wiesław Dobkowski, Prawo i Sprawiedliwość i Klub “Gazety Polskiej” w Piotrkowie zapraszają do oglądania wystawy “Prawda i pamięć” (krużganek klasztoru oo. Bernardynów, 10 - 18 września).
10 kwietnia w Sulejowie w Kościele pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego odbyły się uroczystości poświęcone 71 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej
Żal, smutek i bunt rodzin przeciwko temu, co wydarzyło się w kwietniu ubiegłego roku. Deszcz, wiatr i ziąb potęgowały atmosferę. Tak wizytę i udział w tegorocznych uroczystościach w Smoleńsku wspomina ks. ppłk Wiesław Żydel z parafii ewangelicko-augsburskiej, piotrkowianin, który w katastrofie stracił przyjaciela.