W województwie łódzkim jest 1800 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejne 454 osoby wyzdrowiały. W Piotrkowie i powiecie odnotowano łącznie 141 przypadków, 142 w powiecie radomszczańskim, 77 w bełchatowskim, 58 w tomaszowskim i 4 w opoczyńskim.
Ułatwienie komunikacji z otoczeniem i promowanie zasad dystansu społecznego w czasie pandemii koronawirusa - to podstawowe cele projektu "stop2covid". W ich realizacji mają pomóc kolorowe opaski noszone na nadgarstku. Projektowi towarzyszy przekazywanie środków ochrony zdrowia najbardziej potrzebującym.
W województwie łódzkim są 1864 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Z kolei 13 osób zmarło, a 192 wyzdrowiały. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim odnotowano łącznie 105 przypadków, 130 w radomszczańskim, 100 w bełchatowskim, 52 w powiecie tomaszowskim i 9 w opoczyńskim.
Punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19 w Bełchatowie wydłuża godziny pracy. Teraz można z niego korzystać codziennie w godz. 8-12:00 oraz 13-17:00. Zwiększono także liczbę zespołów wymazowych. Wszystko po to, aby sprawniej i szybciej obsłużyć pacjentów.
W województwie łódzkim są 1423 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejne 192 osoby wyzdrowiały.
Idea nowego projektu społecznego o nazwie "stop2covid" zakłada noszenie opaski na nadgarstku. Zależnie od koloru (czerwony lub żółty) ma ona symbolizować formę akceptowanego dystansu społecznego oraz towarzyszących zasad bezpieczeństwa. Zakup opasek przekłada się też na pomoc w przekazywaniu maseczek najbardziej potrzebującym.
W województwie łódzkim jest 709 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejne 108 osób wyzdrowiało.
Punkt pobrań w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 13 (przy zbiegu z ul. Grota-Roweckiego) nie tylko ze wsparciem terytorialsów, ale także z wydłużonym godzinami pracy.
W Piotrkowie powstała oddolna inicjatywa klientów barów i restauracji. Ma na celu pomoc restauratorom, którzy w ramach nowych obostrzeń związanych z wprowadzeniem czerwonej strefy, nie mogą przyjmować klientów w lokalach.
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i żołnierze wojsk operacyjnych będą od poniedziałku, 26 października, pomagali w codziennej pracy 15 punktów pobrań wymazów w kierunku koronawirusa w Łódzkiem. Personel medyczny zyska tym samym wsparcie i będzie mógł wrócić do opieki nad pacjentami. Pierwsi żołnierze zaczęli pracę w 3 punktach w Łodzi już w piątek.