My, tj. Piotrkowskie Koło Gospodyń Miejskich działamy i rozwijamy się doskonale. Przybywa nowych pań i kolejnych pomysłów na twórcze spędzanie czasu, a wokół nas kręcą się media...
Zakończyła się IV edycja Ogólnopolskiego Rajdu Tropem Ósemki. Organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Od września 2013 roku w mieście będzie nowa szkoła. Edukacją młodzieży zajmą się panny dominikanki. - Panny dominikanki wracają do Piotrkowa. Wracają, żeby kontynuować to, co robiły w Piotrkowie przez ponad 200 lat, czyli działalność edukacyjną - mówi ksiądz Ireneusz Bochyński, rektor kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie pw. Matki Boskiej Śnieżnej.
Z pasji i miłości do rękodzieła powstało w naszym mieście pierwsze Piotrkowskie Koło Gospodyń Miejskich. PKGM jest dobrowolną, samorządną, niezależną społeczną grupą kobiet (i nie tylko) działającą na terenie miejskim, która zrzesza panie w różnym wieku, o szaleńczym entuzjazmie do ręcznych robótek.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trójkę mężczyzn, którzy w sklepie samoobsługowym marketu przy ulicy Słowackiego skradli aparat fotograficzny. Grupę złodziei cały czas obserwował pracownik ochrony, który od razu powiadomił policję.
Piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje dwa mityngi lekkoatletyczne dla uczniów piotrkowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
30 uczestników z 20 szkół zawodowych o profilu budowlanym z całej Polski walczyło przez trzy dni o “Złotą Kielnię”. Turniej odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie.
23 najlepsze drużyny z całego województwa łódzkiego wzięły udział w Finale Wojewódzkiego Młodzieżowego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który w środę odbył się w piotrkowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.
"Szafa odlotowej nastolatki" - pod takim tytułem został zorganizowany konkurs z projektowania odzieży przeznaczony dla gimnazjalistów.
“Myślałam, że będę chora i wgl...”, “jak tam w sql?”, “thx”, “omg, nie wierzę!”, “czaję sobie filma wj?”, “ja już spadam, nq”... Takich i wielu innych skrótów podczas rozmów używa dzisiejsza młodzież. Często nie można ich zrozumieć. Do czego doprowadzi to polski język?