Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na dostosowanie sygnalizatorów do nowego programu, który zakłada m.in umożliwienie bezkolizyjnego zawracania pojazdów na skrzyżowaniu Alei Sikorskiego z Kostromską.
Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie zamierza przystąpić do przetargu na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta.
Weszły w życie nowe stawki opłat za korzystanie ze strefy płatnego parkowania. Zadecydowali o tym radni Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Nie działa sygnalizacja świetlna na niby-rondzie za Carrefourem w Piotrkowie. Wczorajsza nawałnica uszkodziła urządzenie sterujące sygnalizatorami.
MPK w Łodzi nie wyklucza udziału w postępowaniu przetargowym na świadczenie usług przewozowych na liniach komunikacyjnych na terenie Piotrkowa.
Od września mieszkańcy Piotrkowa podłączeni do miejskiej sieci zapłacą więcej za ciepło. Podwyżka powinna wynieść około 10,3%, bo o tyle swoje stawki zwiększył Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie. Ile ostatecznie wyniosą, zależy także od poszczególnych dystrybutorów ciepła (m.in. spółdzielni mieszkaniowych). Ponad dziesięcioprocentowa podwyżka wydaje się sporym skokiem cen, a jednak – jak tłumaczy prezes MZGK Andrzej Pol – jest niewielka w stosunku do tego, czego można się było spodziewać.
Czy MZK w Piotrkowie w przyszłym roku będzie nadal wozić piotrkowskich pasażerów? Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na świadczenie tych usług na terenie Piotrkowa. Obejmuje on 1 900 000 wozokilometrów w skali roku.
Po podwyżkach cen biletów w piotrkowskim MZK nie trzeba było długo czekać na wzrost opłat w minibusach. Nowością jest zrównanie cen z przewoźnikiem miejskim. W obu przypadkach cena biletu bez ulg to 2 złote.
Od dzisiaj drożeją bilety za przejazd piotrkowską komunikacją miejską. Za bilet normalny pasażer zapłaci o 30 gr więcej, czyli 2 złote. Ulgowy kosztuje złotówkę.
Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie muszą płacić za postój w strefach płatnego parkowania. Nie są i nigdy nie byli z tych opłat zwolnieni.