Oficjalne podsumowanie i zakończenie obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego odbyło się w środowy wieczór na Zamku Królewskim. Właśnie tam zorganizowano uroczystą, pięćdziesiątą sesję Rady Miasta.
Zanim w Piotrkowie ruszy park handlowy firm Castorama i Agata Meble przebudowana zostanie infrastruktura drogowa w rejonach ulic: Dworskiej, Sikorskiego, Zawodzie i Folwarcznej. Miasto podpisało z inwestorami porozumienie w tej sprawie.
Seniorzy, dzieci i kobiety w ciąży są wyjątkowo narażeni na szkodliwe działanie smogu. Wzrost ciśnienia tętniczego krwi, wystąpienie niedokrwiennego udaru mózgu, zawał mięśnia sercowego, obturacyjne zapalenie oskrzeli, astma czy uszkodzenie płodu to tylko niektóre ze szkód zdrowotnych, jakie w organizmie człowieka wywołują substancje toksyczne, które zawiera zanieczyszczone powietrze. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem jest przyrównywane do wypalenia od 5 do 6 papierosów dziennie.
Zaparkowanie samochodu w okolicach Urzędu Miasta przy Szkolnej graniczy z cudem. Problem trwa od lat. Być może komunikacyjny koszmar wkrótce się skończy, władze miasta rozpatrują bowiem możliwość postawienia przy budynku magistratu... piętrowego parkingu.
W Polsce oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie. W związku z tym częściej chorujemy i wcześniej umieramy. Uważa się, że w województwie łódzkim przez zatrute powietrze żyjemy przeciętnie około 10 miesięcy krócej.
Jakie są skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem? Jak smog wpływa na nasze zdrowie i jakie czyni szkody w naszym organizmie? Zanieczyszczenie powietrza jest drugim po paleniu tytoniu czynnikiem warunkującym występowanie chorób układu oddechowego, takich jak astma, rak płuc, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).
Blisko 50 czujników czadu otrzymali strażacy od piotrkowskiego magistratu. Sprzęt będzie instalowany w mieszkaniach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Przekazanie czujek odbyło się w czwartek w siedzibie Komendy Miejskiej PSP przy ul. Jagiellońskiej.
Piotrków Trybunalski ma już budżet na 2018 rok. Dochody miasta wyniosą 423 mln, wydatki prawie 486, zadłużenie z kolei 143 mln. Jak podkreślił prezydent, będzie to niełatwy rok ze względu na rosnące koszty robót budowlanych, a co za tym idzie rosnące koszty inwestycji.
Radni PiS z piotrkowskiej Rady Miasta na środowej sesji nie poprą projektu budżetu miasta na 2018 rok. Łukasz Janik i Grzegorz Lorek zapowiedzieli to na wtorkowym spotkaniu z mediami przy placu Pofranciszkańskim. Wszystko, rzecz jasna, przez mediatekę i obciążenie budżetu związane z jej budową.
Nawet 5 tysięcy złotych grzywny może zapłacić osoba, która zostanie złapana na spalaniu w domowym piecu śmieci. Kontrolę czym palimy w naszych piecach czy kotłach grzewczych ma prawo przeprowadzić Straż Miejska. Na co dzień stan jakości powietrza w naszym mieście jest sprowadzany przez piotrkowską delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.