Maszyny rolnicze to nieodłączny element każdego gospodarstwa. Ich awarie mogą znacznie opóźnić prace polowe i spowodować straty finansowe dlatego tak ważne jest, aby być przygotowanym na ewentualne usterki i mieć zawsze pod ręką niezbędne części zamienne.
9 worków wypełnionych leśnym mchem chciał wywieźć z lasu jeden ze zbieraczy. Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Piotrków zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku i ukarali.
Szkoła w Szydłowie jako jedyna w naszym regionie będzie od września kształcić w zawodzie kierowca mechanik, dysponując własnym samochodem ciężarowym. Dodatkowo osoby pobierające naukę w tym kierunku będą mogły uzyskać kwalifikację wstępną, a wszyscy uczniowie i słuchacze ZSP CKU nieodpłatnie zrobić kurs prawa jazdy kat. C. To jednak nie wszystkie nowości, jakie ma do zaoferowania placówka. Także od września szkoła ta rozpocznie, we współpracy z Akademią Haeringa, kształcenie na kierunku operator obrabiarek skrawających. Dla uczniów tego kierunku przewidziano między innymi wynagrodzenie od firmy oraz szkolenia w Niemczech.
Prezentacje robota Motoman i bolidu Eco Arrow 3.0, wystawa amerykańskich aut, eksperymenty chemiczne czy pokaz projektowania i budowania maszyn z klocków LEGO – to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się odwiedzić Akademię Haeringa. Dziś rozpoczęły się Dni Otwarte Akademii, które potrwają do jutra, do godziny 17.00.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy zagranicznej. Młodzież z Szydłowa w ramach projektów Comenius, Leonardo, Erasmus+ odwiedziła już: Wielką Brytanię, Włochy, Norwegię, Holandię, Hiszpanię, Łotwę, Litwę, Grecję, Niemcy, Austrię, Portugalię, Turcję. Były to projekty, gdzie polscy uczniowie spotykali się z rówieśnikami z innych państw. W bieżącym roku szkolnym byli już na Litwie, w Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.
Za nami kolejna edycja Konkursu Mechanicznego zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Rywalizacja składała się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. Gimnazjaliści już po raz trzeci zmagali się z zadaniami przedstawionymi im przez jury.
Jednym z najważniejszych elementów wchodzących w skład przekładni pasowej, jest właśnie koło pasowe. Istnieją dwa główne rodzaje, koło pasowe bierne oraz czynne. Choć oczywiście istnieją też inne bardzo popularne podziały kół pasowych. Specyfika koła pasowego ściśle łączy się z konkretnym pasem. Mając, choć częściowo specjalistyczną wiedzę związaną z tą tematyką, można zyskać naprawdę najlepsze osiągi.
Od kiedy na polskich ulicach zaczęło się pojawiać coraz więcej importowanych samochodów, zaczęło to być poważnym wyzwaniem dla mechaników. Samochody wyprodukowane w innych krajach, czasami nawet dostosowane do innych zasad ruchu drogowego (dotyczy to szczególnie samochodów z Wielkiej Brytanii, gdzie obowiązuje ruch lewostronny) wciąż jednak potrzebują polskiego przeglądu technicznego. Potencjalne naprawy również odbywają się w polskich warsztatach prowadzonych przez polskich mechaników.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 rywalizowali gimnazjaliści z Piotrkowa i powiatu - odbył się tam II Turniej Mechaniczny.
Jaki powinien być mechanik samochodowy? Czym musi się wyróżniać? Kogo warto polecić, a kogo należy unikać? Jak trafić na dobrego fachowca od samochodów - na takie pytania odpowiadali słuchacze radiowego „Magla” w Strefie FM. Odpowiedzcie i Wy.