Dziś (czwartek 17 września) rozpoczyna się remont ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę, a jeśli to tylko możliwe, omijanie tego fragmentu drogi.
Wzrost liczby kolizji o prawie 37%, korki i wypadki. Problemy komunikacyjne, spowodowane budową autostrady A1 w naszym regionie, spędzają sen z powiek nie tylko kierowcom, ale i Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie. - Muszę posypać głowę popiołem, nasze działania w roku poprzednim nie były wystarczające - przyznaje zastępca komendanta.
Mieszkańcy Kargał-Lasu w gminie Wola Krzysztoporska twierdzą, że budowa autostrady A1 na odcinku B (Piotrków Trybunalski - Kamieńsk) sprawiła, że zostali odcięci od świata. Jak tłumaczą, zamknięto im jedyny przejazd pod autostradą, a pozostałe możliwości objazdu oznaczają nadrabianie kilkudziesięciu kilometrów. Są zaniepokojeni postawą wykonawcy i inwestora.
W Piotrkowie Trybunalskim na koniec 2018 były 82, natomiast na koniec 2019 - 85 ważnych licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. Czy w mieście, w którym żyje około 70 tys. mieszkańców taka liczba taksówek jest za duża, a może zbyt mała?
Nawet kilkadziesiąt niezrealizowanych kursów dziennie, wściekli pasażerowie i… straty finansowe. O problemach komunikacji miejskiej w Piotrkowie rozmawiamy z prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Zbigniewem Stankowskim.
Dokładnie 60 751 pojazdów zarejestrowano w Piotrkowie Trybunalskim do końca 2019 roku. Wśród nich najczęściej zgłaszane było oczywiście samochody osobowe.
Zakorkowane ulice to widok, do którego powoli się przyzwyczajamy. Mieszkańcy dużych miast już od dawna wolą korzystać z komunikacji miejskiej bardziej niż z własnego samochodu. Czy w Piotrkowie stanie się podobnie?
Po drogach naszego regionu jeździ coraz więcej samochodów. Każdy kto próbował znaleźć wolne miejsce parkingowe w godzinach szczytu czy w centrum Piotrkowa, wie, że jest to nie lada wyzwanie. Gdzieniegdzie jest to wręcz niemożliwe. Według stanu na czerwiec 2019 roku w Piotrkowie zarejestrowano już około 60 tysięcy pojazdów.
Walka o wybudowanie drogi S12 trwa. Mieszkańcy Sulejowa cały czas zbierają podpisy pod petycją, z którą chcą jechać do Warszawy. W piątek przed godziną 18.00 na DK12 można było zobaczyć nietypowych autostopowiczów. Kierowców, którzy stali w korkach, zatrzymywały osoby w białych fartuchach z przewieszonymi maskami przeciwgazowymi. Wszystko po to, by jak najwięcej osób poparło budowę S12.
We wtorki i piątki narzekają na nie ci, którzy sprzedają, kupują czy tylko parkują w okolicach piotrkowskiej hali targowej. Korki i brak miejsc parkingowych to problem nierozwiązany od lat.