Piotrków Trybunalski w sobotę i niedzielę stał się centrum dla wszystkich pasjonatów zieleni! Festiwal Roślin, który właśnie odbywa się w naszym mieście, przyciąga zarówno pasjonatów roślin, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pielęgnacją roślin. To doskonała okazja, aby poznać różnorodne gatunki roślin, zdobyć cenne porady od ekspertów i kupić unikalne okazy.
Militaria, monety i banknoty, książki, ceramika – to i wiele innych ciekawych rzeczy można nabyć w niedzielne przedpołudnie podczas zorganizowanej w Piotrkowie kolejnej giełdy staroci. Wybór jest spory, a zainteresowanych nie brakuje.
Już po raz ostatni w tym roku na placu pod Zamkiem Królewskim zbiorą się fani antyków. W niedzielę odbędzie się wieńcząca sezon Piotrkowska Giełda Staroci.
W niedzielę już od godzin porannych piotrkowianie mogli odwiedzać Piotrkowską Giełdę Staroci przy Zamku Królewskim. Swoje stanowiska rozstawiło wiele wystawców, którzy mieli do zaoferowania szeroką gamę przedmiotów.
Piotrkowskie Muzeum i Piotrkowski Klub Kolekcjonera zapraszają już w najbliższą niedzielę (16.07) na - kolejną w tym roku - Piotrkowską Giełdę Staroci przy Zamku Królewskim. Początek o godzinie 7:00.
W najbliższą niedzielę (18.09.2022) odbędzie się ostatnia już w tym roku Piotrkowska Giełda Staroci. XI edycja tego przedsięwzięcia, podobnie jak w poprzednich latach, organizowana jest przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowski Klub Kolekcjonera.
15 września na dziedzińcu Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się ostatnia w tym roku edycja Piotrkowskiej Giełdy Staroci, organizowana we współpracy z Piotrkowskim Klubem Kolekcjonera.
W niedzielne przedpołudnie, 1 maja, pomimo pochmurnego nieba i zimnego wiatru spora rzesza piotrkowian odwiedziła Giełdę Staroci, zorganizowaną wokół Zamku Królewskiego. Na kilkunastu stoiskach można było odnaleźć i nabyć stare pocztówki, monety, bibeloty, zegary, moździerze, białą broń, żelazka na duszę czy słynne maszyny do szycia Singer.
Największym wzięciem wśród kolekcjonerów cieszą się te w kolorze rubinowym i żółtozielonym. Najwyższe ceny osiągają jednak okazy z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Te wyprodukowane pięćdziesiąt lat później również cieszą się sporym zainteresowaniem, pod warunkiem jednak, że zdobi je oryginalny i rzadko spotykany szlif...