„W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Mary Skiner to kolejna propozycja kina Piksel. Seans odbędzie się w czwartek 21 listopada o godz. 18.30.
Ośrodek Działań Artystycznych i KINODA zapraszają na projekcję filmu "Pokot" na podstawie powieści laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk.
Trwa projekt "Rozprzańska Karta 1926 badawczo, filmowo i teatralnie". Pomysł na akcję zrodził się z zainteresowania Polską Deklaracją o Przyjaźni i Podziwie dla Stanów Zjednoczonych – wyjątkową kartką urodzinową, ofiarowaną przez Polaków Stanom Zjednoczonym w 1926 roku, kiedy to Ameryka świętowała 150. rocznicę Deklaracji Niepodległości.
Kilkaset osób oglądało w czwartkowy wieczór film na leżakach. Na placu przy piotrkowskiej mediatece pokazano komedię romantyczną "Serce nie sługa".
Piotrków był już Warszawą, Lublinem, Lwowem, Przemyślem, a nawet Paryżem czy sycylijską Katanią. W poniedziałek, 8 lipca na potrzeby serialu „Ultraviolet” zamienił się w Kraków. Ekipa filmowa łódzkiego Opus Film realizowała na piotrkowskiej Starówce zdjęcia do drugiego sezonu serii, w której główne role grają między innymi Marta Nieradkiewicz, Agata Kulesza i Sebastian Fabijański.
W jego realizację zaangażował się piotrkowski operator Jarek Marczyk, któremu pomaga kilku sportowców. Dlaczego autor zdecydował się na stworzenie tego unikalnego filmu dokumentalnego? Co chce w ten sposób przekazać? Kiedy premiera?
O tym, że gród trybunalski jest miastem filmowym nie trzeba nikogo przekonywać. Mamy na ten temat pokaźną publikację - „Piotrków filmowy” (2011) - której zazdroszczą nam nawet łodzianie. Mamy wytyczony filmowy szlak na Starym Mieście. Poza tym w internecie funkcjonuje strona poświęcona naszym filmowym dziejom. Rodzi się więc pytanie, czy filmowe dziedzictwo miasta może być sposobem na jego promowanie i czy Piotrków ma potencjał, by zaistnieć na mapie turystyki filmowej?
"Króla Lwa" oglądał chyba każdy z nas, w lipcu odbędzie się premiera odświeżonej wersji hitu Disneya, zrealizowanego w zupełnie innej technologii. Głos tytułowemu królowi podkłada w filmie piotrkowianin Marcin Januszkiewicz.
Film dokumentalny pt. "Tylko nie mów nikomu" na temat pedofilii w polskim Kościele wzbudził wiele kontrowersji. Zareagowali także przedstawiciele Archidiecezji Łódzkiej, którzy postanowili poinstruować kapłanów, jak mają się zachowywać wobec dzieci.
Początek czerwca upłynie mieszkańcom piotrkowskiej Starówki pod znakiem obecności ekipy filmowej. Piotrków po raz kolejny w swojej historii stanie się plenerem filmowym. Tym razem na staromiejskich ulicach będą powstawały zdjęcia do serialu „Ludzie i Bogowie”. Trybunalski gród wcieli się w Warszawę z czasów okupacji hitlerowskiej.