Dziękuję za troskę i dbałość o zachowanie najwyższych standardów przy odbudowie i renowacji skarbów naszej kultury i za wzbogacanie naszego narodowego dziedzictwa - mówił cytowany w komunikacie MKDNiS minister kultury Piotr Gliński. 18 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków.
Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 863 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 5 osób, z których trzy nie posiadały chorób współistniejących. Mamy natomiast 1916 ozdrowieńców.
Wieża ciśnień w Spale, choć nie tak okazała jak znajdująca się w Piotrkowie, to jednak może się poszczycić bogatą historią. A że jej lokalizacja nie jest tak odległa od Piotrkowa, to stanowi świetną opcję na weekendową wycieczkę.
To już kolejna kolizja drogowa w ten weekend. Tym razem na drodze krajowej między Piotrkowem a Rozprzą zderzyły się dwa auta osobowe. Ruch odbywał się wahadłowo.
Do kolizji trzech aut doszło w sobotę (17.04) około południa w Srocku, w ciągu drogi krajowej DK12. W kolizji uczestniczyły dwa auta dostawcze i jedno osobowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 15 763 kolejnych chorych na COVID-19. Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 1095 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 32 osoby, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejących. Mamy natomiast 2035 ozdrowieńców.
Ostatniej doby policjanci nałożyli 4 tys. 666 mandatów, skierowali 491 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 tys. 276 osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką - powiedział w sobotę PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
4 maja rusza Budżet Obywatelski 2022. Piotrkowianie będą mieli do wydania więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Już po raz ósmy zdecydują o tym, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu miasta. W nadchodzącej edycji do dyspozycji mieszkańców będzie 2 mln 681 tys. złotych. Na co je wydać? Jest kilka pomysłów niezrealizowanych w poprzednich edycjach. Niektórzy na ten przykład tężnią za tężnią. Tzn. tęsknią za tężniami.
Trzy dni przed swoimi 43 urodzinami zabił po raz pierwszy. To było 35 lat temu, gdy Henryk Moruś wszedł do domu swojego kolegi z pracy i zabił jego żonę. Sześć lat później pozbawił życia następne osoby. Łącznie siedem. Choć został skazany na karę śmierci, zmarł w więzieniu wiele lat po wyroku. Dziś przypominamy historię seryjnego zabójcy z Sulejowa ostatniego Polaka skazanego na śmierć.
Na kolejny weekend proponujemy do lektury kolejną część przygód serialowej Joanny Chyłki, która tym razem dostaje ciężkie zadanie. Czy uda jej się sprostać takiemu wyzwaniu, jak obrona pedofila? W propozycjach mamy też dwie książki związanych z Bełchatowem autorów, którzy w swoich książkach stawiają na emocje. Mamy też dodatkową propozycję.