Zakończył się kolejny etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Piotrkowie. Inżynier kontraktu wydał już wykonawcy świadectwo przejęcia.
Zaczęło się od smrodu, a właściwie od skarg na smród. Skarżyli się mieszkańcy gminy Wolbórz, a konkretni ci, którzy mieszkają niedaleko ujścia ścieków płynących z Piotrkowa. Śmierdziało nie bez powodu. Do rzeki Moszczanki spływały bowiem źle oczyszczone ścieki. Ochrona środowiska wskazała winnego – prezesa Piotrkowskich Wodociągów, sąd stwierdził jednak, że to nie Michał Rżanek odpowiada za zanieczyszczenie środowiska. Nie on, więc kto?
Więcej w najnowszym numerze „Tygodnia Trybunalskiego”. Od rana w kioskach!
Tak mógłby powiedzieć niejeden piotrkowianin, obserwując, co robi jego sąsiad z zawartością swojego szamba.
Radni chcą umyć ręce od podwyżki ceny wody i ścieków w Piotrkowie. Punkt dotyczący zmiany taryf zdjęto z obrad Rady Miasta. Piotrkowianie nie mają się jednak co cieszyć, bo i tak zapłacą drożej.
Czy Piotrków dołączy do miast, w których woda kosztuje powyżej 10 złotych? Na sesji Rady Miasta ma pojawić się prezydencki projekt uchwały zakładający 11-procentowy wzrost ceny.
Takie wieści nie cieszą. Ale nie da się ich uniknąć. Za kilka miesięcy wzrośnie cena za odbiór wody i ścieków.
Dobra wiadomość dla mieszkańców Piotrkowa. Nie będzie podwyżek cen wody i ścieków. Radni przedłużyli obecne taryfy, ale tylko na cztery miesiące. Powód?
Mimo wcześniejszych zapowiedzi podwyżek, przynajmniej do końca roku w Piotrkowie będą obowiązywać aktualne taryfy za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.
Nie będzie podwyżek za dostarczanie wody i odprowadzenie ścieków dla mieszkańców Piotrkowa. Przynajmniej do końca roku. Władze miejskiej spółki złożyły wniosek o przedłużenie obowiązujących obecnie taryf na kolejne 6 miesięcy.
Od 1 maja w gminie Wola Krzysztoporska nieco więcej zapłacić trzeba będzie za wodę i ścieki. Nowe taryfy zatwierdzili podczas ostatniej sesji (26 marca) radni gminy.