Artykuły do tagu: Województwo łódzkie

Linia kolejowa Piotrków – Bełchatów – Wieluń – Wieruszów jednak powstanie?
Województwo Łódzkie otworzyło oferty w przetargu na wykonanie studium nowej linii kolejowej stanowiącej połączenie linii kolejowych nr 24 i 131 w rejonie kopalni w Bełchatowie. Celem jest stworzenie korytarza transportowego Piotrków Trybunalski – Bełchatów – Wieluń / Wieruszów – czytamy na rynek-kolejowy.pl.
23.06.2024 08:29
Łódzkie dla seniorów
Wiek to tylko liczba. Doskonale wiedzą o tym seniorzy z województwa łódzkiego. Biegają, pływają, tańczą, maszerują z kijkami nordic walking i uprawiają jogę. Przez ostatni rok seniorzy mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach sportowych oraz seminariach na temat zdrowego trybu życia. Realizatorem projektu „Łódzkie dla seniorów Plus” była Łódzka Federacja Sportu na zlecenie Województwa Łódzkiego.
Wicemarszałek z Piotrkowa będzie nadzorował służbę zdrowia w województwie
Nowemu wicemarszałkowi Piotrowi Wojtysiakowi będzie podlegało 13 jednostek służby zdrowia, w których zatrudnionych jest 12 tysięcy pracowników. Polityk PSL przez kilka lat był starostą piotrkowskim.
Joanna Skrzydlewska marszałkiem województwa łódzkiego. Wicemarszałkiem Piotr Wojtysiak, Artur Ostrowski w zarządzie
Joanna Skrzydlewska z Koalicji Obywatelskiej marszałkiem województwa łódzkiego, a Piotr Wojtysiak z Trzeciej Drogi PSL został wicemarszałkiem. Tak zdecydowali radni Sejmiku podczas czwartej odsłony I sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego, która odbyła się we wtorek, 11 czerwca. Z kolei członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego został były piotrkowski poseł Artur Ostrowski.
Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Sejmiku
Komitet koalicyjny Trzecia Droga zaprezentował swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego w kwietniowych wyborach samorządowych. Tym samym oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą.
22.11.2023 13:05
Zdrowym być!
Dziś wiek to tylko liczba, a dowodem na to jest aktywność seniorów w Łódzkiem. Seniorzy z naszego regionu chcą się rozwijać, uczyć, integrować i ćwiczyć. Dbają o zdrową dietę i chętnie wychodzą do teatru czy kina. Chcą też czuć się bezpieczni. Dlatego Województwo Łódzkie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów zawsze ma dla nich przyjazną ofertę
Uroczyste poświęcenie herbu gminy Czarnocin
Długo wyczekiwany herb gminy Czarnocin poświęcono podczas uroczystej mszy odpustowej w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W łódzkim zoo żyje jedyne w kraju stado kudu małych
Jeśli wybieracie się w czasie wolnym do zoo w Łodzi, nie przegapcie wyjątkowej okazji na spotkanie z tymi niezwykłymi stworzeniami. Kudu małe to najmniejsze antylopy świata. Jedyne w kraju stado tych zagrożonych wyginięciem zwierząt żyje w Orientarium ZOO Łódź, gdzie można je oglądać na wybiegu obok pawilonu "Afryka".
Kto w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zdobył „Moce nadŁódzkie”?
Dziś podpisano umowy dotyczące dwóch ofert dofinansowanych z wojewódzkiego programu „Moce nadŁódzkie”, które zrealizowane zostaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwsza z nich to projekt „Dąb Papieski - żywy pomnik pamięci Jana Pawła II” zgłoszony przez OSP Przygłów. Drugą jest koncert patriotyczny organizowany w Wolborzu przez Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa z Piotrkowa Trybunalskiego.
Gmina Czarnocin ma w końcu swój herb
Gmina Czarnocin była jedyną gminą w powiecie piotrkowskim, która aż do tej pory nie miała swojego herbu, ale nareszcie się go doczekała.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat