Informacja o udzieleniu naszemu miasta unijnej pomocy na modernizację oczyszczalni ścieków w wysokości 160 milionów złotych wkrótce zostanie oficjalnie ogłoszona. Przyjęcie dotacji, oprócz oczywistych korzyści, spowoduje na długie lata poważne zagrożenie dla płynności finansowej Piotrkowa.
Czy mieszkańcom Piotrkowa grozi, że w noworoczny poranek zastaną suche krany? Taki scenariusz – choć bardzo czarny – niestety wydaje się mocno prawdopodobny.
Młoda kobieta i jej 7-letni syn wybrali się na spacer. Już nie wrócili. Oboje utonęli. Ich ciała zauważył przejeżdżający obok zbiornika Cieszanowice kierowca. Dziecko zmarło na miejscu, 24-letnia matka po przewiezieniu do szpitala. Do tragedii doszło w niedzielę (23 sierpnia) po południu.
Z tym, że oprócz za faktyczne zużycie według wskazań wodomierza trzeba płacić także za wodę, która gdzieś "wsiąkła" wszyscy lub prawie wszyscy zdążyli się już pogodzić. W największej w mieście Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dotychczas jednak nikt nie miał pojęcia, jaka jest skala tych niekontrolowanych wycieków. Po raz pierwszy mieszkańcy otrzymali rozliczenia za ostatnich dziewięć miesięcy, w których dokładnie wyliczono "niedobory wody" dla każdego bloku.
Uciążliwości związane z budową centrum handlowego Focus Mall, odczują w najbliższy piątek nie tylko mieszkańcy sąsiadujących z budową bloków, ale prawdopodobnie także kilku okolicznych osiedli.
W związku z modernizacją sieci wodociągowej w najbliższy piątek w wielu piotrkowskich domach mogą wystąpić przerwy w dostawie wody lub spadek jej ciśnienia w kranach.
Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wystosowała apel. Prosi w nim mieszkańców województwa łódzkiego, aby wywiesili dziś flagi narodowe, wzięli udział w obchodach, a o godzinie 17.00 - symbolicznie upamiętniającej godzinę "W", gdy zawyją syreny, godnie uczcili pamięć Powstańców. Sygnał trwać będzie minutę.
Kolejna ofiara wody tego lata. Wczoraj policjanci ze zbiornika wodnego w podbełchatowskich Ługach II wyłowili zwłoki mężczyzny.
Od początku wakacji na terenie województwa łódzkiego doszło do dziewięciu utonięć. Policjanci apelują o więcej wyobraźni i rozsądku.
Niedługo miną dwa lata, od kiedy w mieście w pocie czoła pracował zespół do spraw, najkrócej mówiąc, zaginionej wody. Okazało się, że jego zalecenia albo nie nadają się do zastosowania w praktyce, albo - nawet zastosowane - niewiele są warte. Mieszkańcy budynków komunalnych na osiedlach Piastowska, Wysoka i Sulejowska twierdzą wręcz, że niedopłaty za wodę nie tylko nie zniknęły, ale nawet się powiększają.
Od dwudziestu kilku do nawet 250 złotych miesięcznej zaliczki za wodę będą płacić lokatorzy największej w mieście Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która wprowadziła nowy system rozliczania opłat. Do tej pory mieszkańcy PSM za wodę płacili niejako zaliczką, ale dobrowolną, tzn. sami wyznaczali wysokość opłaty, najczęściej wyliczanej na podstawie średniego zużycia. Teraz w nowych książeczkach spółdzielnia wprowadzi rubrykę - woda, gdzie pojawi się sztywna kwota opłaty, także wyliczona na podstawie średniego jej zużycia w ciągu całego mijającego roku.