Piotrkowskie środowiska lewicowe złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą Kazimierzowi Szmidtowi, prezydentowi Piotrkowa Trybunalskiego, która znajduje się przy ulicy Słowackiego 13. W ten sposób uczcili przypadające na 1 maja Święto Pracy.
Tomasz Mankiewicz, który dziurę w drodze postanowił wykorzystać do... zasadzenia kwiatów, został zwycięzcą drugiej edycji "Ale dziury". Konkurs zorganizował miejski radny Łukasz Janik.
Może warto na chwilę odejść od świątecznego stołu i udać się na spacer, aby poobserwować, budzącą się do życia przyrodę?
Wszystko wskazuje na to, że będziemy skrobać samochodowe szyby.
Kolorowe kwiaty ozdobiły Piotrków Trybunalski. W kilku miejscach miasta można zauważyć skwerki, które cieszą oko, a to dzięki, krokusom, zasadzonym jesienią. Teraz rośliny wzbiły i będzie można podziwiać je w najpiękniejszej postaci.
W niedzielę mija 12 lat od katastrofy prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem. W kolejną rocznicę smoleńskiej katastrofy oddano hołd tym, którzy zginęli w tej katastrofie.
Wielkanoc to coroczne święto, które jest najstarszym i najważniejszym wydarzeniem w religijnym kalendarzu chrześcijańskim. Celebruje ono mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa i jest przy tym świętem ruchomym. Przypada na koniec marca lub kwiecień, co w praktyce oznacza w pełni wiosenny okres. Z tego względu wszelkie dekoracje wielkanocne to zwykle kolorowe i radosne ozdoby, w tym także typowe dla tego okresu kwiaty. Kompozycje wielkanocne można kupić gotowe lub też zdecydować się na własną wariację z wykorzystaniem wybranych roślin. Co więc najlepiej sprawdzi się na wielkanocnym stole? Podpowiadamy!
W sobotę (2.04.2022) obchodzimy 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego. Papież zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 w wieku 84 lat.
Dziś rozpoczyna się ta astronomiczna, jutro kalendarzowa. Pogoda zachęca do wyjścia na spacer i pooddychania wiosennym powietrzem. Przy odrobinie szczęścia może uda się znaleźć kwiaty czy pączki na drzewach bądź krzewach.
Dla wielu są bohaterami, choć są też tacy, którzy uważają ich za bandytów. 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - żołnierzy, którzy w 1945 roku stawili opór władzy komunistycznej narzuconej Polsce przez ZSRR.