Puchar "Ale dziury" za... sadzonki w drodze

Poniedziałek, 25 kwietnia 202230
Tomasz Mankiewicz, który dziurę w drodze postanowił wykorzystać do... zasadzenia kwiatów, został zwycięzcą drugiej edycji "Ale dziury". Konkurs zorganizował miejski radny Łukasz Janik.

Ładuję galerię...

Konkurs "Ale dziura" powstał w ubiegłym roku. Wymyślił go radny Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Janik, a inicjatywa ma zachęcać mieszkańców do zgłaszania pozimowych ubytków w drogach. Te, radny przekazuje do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który odpowiada za bezpieczeństwo na ulicach Piotrkowa. 

 

Jak podkreśla Łukasz Janik, konkurs znów spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, a wybranie zwycięzcy nie należało do prostych. 

Zgłoszeń było bardzo dużo, ale zdecydowałem, że najbardziej atrakcyjne było zasadzenie kwiatów w dziurze przy ul. Belzackiej, tuż obok "Kwadratu". Najważniejsze, że są efekty tego konkursu. ZDiUM łata te dziury, choć co do wykonania tych prac można mieć pewne wątpliwości - mówił radny Janik, pokazując łaty, które wykonano przy ul. Belzackiej. 

Organizator konkursu podziękował pracownikom ZDiUM za naprawę ubytków i zapowiedział organizację konkursu w przyszłym roku. 

 

A skąd pomysł na takie wykorzystanie wyrwy w jezdni? 

Uznałem, że będzie on najciekawszy. Stwierdziłem, że zasadzenie tych kwiatków spowoduje, że te dziury będą bardzo widoczne, a tym samym kierowcy będą je omijać - mówił Tomasz Mankiewicz, choć przyznał, że jego "instalacja" w ciągu dwóch godzin została rozjechana przez samochody. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

6


Komentarze (30)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
Loiis ~Loiis (Gość)26.04.2022 08:12

Dajcie janika do kabaretu. Nadaje się

77


Prof. Antoni ~Prof. Antoni (Gość)26.04.2022 12:19

Kolejna podstawiona osoba przez PiS. Ta partia zatruwa ludziom i Polakom życie. Dążą do skłócenia Polski z Unią Europejską. Nie pozwólmy rządzić im w żadnym mieście Polski! Za rok wybory!

810


Janusz z PT. ~Janusz z PT. (Gość)25.04.2022 15:01

No jak pan Janik wygra to będziemy mieli drogi w Piotrkowie niczym autostrady,Już pana partia pokazała do czego doprowadziła kraj.Długi wieksze niż za Gierka ceny jak z kosmosu ,a wy jedno wina TUSKA.Ludzie już przejrzeli na oczy i ciemny tego już nie kupi.Drukowanie pieniędzy trwa w najlepsze ,a za chwilę pensja 3500 ledwo starczy na czynsz i leki.Jak tu żyć,a wy tu dziury pokazujecie.Ogarnij się pan i przynieś od swoich pryncypałów z centrali jakiś grosz do samorządu.Panie Prezydencie Chojniak przy takich kontrkandydatach nie ma się pan czego obawiać.Jeszcze jedno mam pytanie do pana panie Janik tylko szczerze jest pan w jakieś radzie nadzorczej państwowej spółki np. w Bełchatowie.Bo nie wiem czy to prawda czy ludzie plotki sieją.

2310


Hmmm ~Hmmm (Gość)26.04.2022 12:15

A czy do konkursu można było zgłosić całą ulicę? W przypadku ul. Moryca, Roosevelta czy Anny bardzo trudno wybrać, która dziura jest najważniejsza.

40


Hajka ~Hajka (Gość)26.04.2022 11:14

Drogi po zimie dziurawe w całej Polsce za tych rządów PIS i szczególnie te lokalne, ale i droga do Sulejowa też już zaczyna się sypać. Więcej broni !

25


Wersow ~Wersow (Gość)26.04.2022 09:17

pan Tomasz to muj ulubiony YouTuber

12


Kukizowec ~Kukizowec (Gość)25.04.2022 20:40

Patrząc na działalność pana Janika z bólem stwierdzam, że prezydent Chojniak nie musi się niczego obawiać. Szkoda, bo na sesjach rady ma merytoryczne przebłyski. Zamiast statuetek lepiej Pan daj jakieś korepetycje z obsługi laptopa - niektórym Pana kolegom partyjnym by się przydały.

147


D&D ~D&D (Gość)25.04.2022 15:58

Ubiór pierwsza klasa, w sam raz do odebrania statuetki!

133


Shdhe ~Shdhe (Gość)25.04.2022 15:26

Czy podobne akcje są prowadzone w miastach, gdzie rządzi PIS?

118


Jarosław ~Jarosław (Gość)25.04.2022 18:44

Zamiast pomagać i organizować fundusze rządowe na poprawę stanu dróg urządza szopki by się promować na wszystkim i przy każdej okazji.Rozmydlanie rzeczywistego problemu polegającego na systematycznym odbieraniu funduszy samorządom przez jego politycznych koleżków.

126


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat