Advertisement

Piotrków nabiera wiosennych barw

ePiotrkow Piątek, 15 kwietnia 202219404
Kolorowe kwiaty ozdobiły Piotrków Trybunalski. W kilku miejscach miasta można zauważyć skwerki, które cieszą oko, a to dzięki, krokusom, zasadzonym jesienią. Teraz rośliny wzbiły i będzie można podziwiać je w najpiękniejszej postaci.

Ładuję galerię...

Pomysł sadzenia krokusów w Piotrkowie funkcjonuje od kilku lat. Czytelnicy zwrócili nam uwagę, że można je spotkać w coraz większej liczbie miejsc. Potwierdzają to urzędnicy.

Krokusy sadzimy głównie w listopadzie, by teraz kwitły, a od czterech lat sukcesywnie powiększamy obszar, na którym się pojawiają. Mamy je m.in. na Sulejowskiej, Sikorskiego, Kopernika, pl. Niepodległości, pl. Kościuszki, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, czy na skwerze Chełmońskiego. W przyszłości będziemy się starali miejską przestrzeń ukwiecać jeszcze bardziej obficie - zapowiada Mikołaj Chmielewski, kierownik Działu Utrzymania Zieleni i Porządku w piotrkowskim ZDiUM-ie.


Urzędnicy co prawda nie liczyli ile dokładnie krokusów jest obecnie na terenie miasta, ale szacują, że może być ich nawet od kilku do kilkunastu tysięcy. To jednak nie wszystkie kwiaty, jakie będą zdobić Piotrków Trybunalski. Wkrótce w niektórych miejscach będzie można oglądać także tulipany.


Zainteresował temat?

6

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Komik ~Komik (Gość)15.04.2022 08:45

Po co biednemu kwiatki jak wazon nie jego.

37


go?ć_senior ~go?ć_senior (Gość)15.04.2022 17:22

Firma dbająca o zieleń w Piotrkowie to najwyższa półka czego nie można powiedzieć o firmach sprzątających miasto

71


Gas ~Gas (Gość)15.04.2022 08:51

Kwiatkami bałaganu i dziur nie przysłonicie. Bierzecie się do roboty.

64


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat