"Dziejowy przełom - Reformacja w 1517 roku" to temat konkursu, który odbył się na Wydziale Filologiczno – Historycznym piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wydarzenie było objęte patronatem Dziekana Wydziału Filologiczno – Historycznego, honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz honorowym patronatem Biskupa Kościoła Ewangelicko – Reformowanego w Rzeczypospolitej Polskiej.
60+ Kultura - tak nazywa się akcja, przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i skierowana do seniorów. To już kolejna odsłona inicjatywy.
Czym zajmowała się Rada Miasta Piotrkowa podczas pierwszej po wakacjach sesji? Nasi radni chcą, by pociąg relacji Warszawa – Wiedeń miał przystanek w naszym mieście. W tym celu wystosowali specjalny apel.
Trwają zapisy do Zaocznej Darmowej Szkoły dla Dorosłych, w której łatwo i szybko możesz zdobyć nowe kwalifikacje, a te przydadzą się m.in. osobom szukającym lepszej pracy.
Dla podróżnych na stacji w Piotrkowie Trybunalskim odnawiany jest peron i zabytkowa wiata. Efektem będzie wygodniejsza obsługa i utrzymanie historycznego stylu nawiązującego jeszcze do kolei warszawsko – wiedeńskiej. Poza Piotrkowem Trybunalskim PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają komfort obsługi pasażerów m.in. w Międzyzdrojach, Jeleniej Górze i Włoszczowie - informuje PKP PLK
Kilka dni temu ogólnopolskie media obiegła informacja o planowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości zaostrzeniu kodeksu wykroczeń. W myśl zmiany przepisów – oprócz grzywny – picie w miejscu publicznym miałoby zostać karane także ograniczeniem wolności. Na przykład... pracami społecznymi.
14 czerwca w Łódzkim Domu Kultury podsumowano projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę”, w którym wzięło udział kilkaset dzieci z 32 instytucji kultury regionu łódzkiego. Podczas blisko 3 miesięcy dzieci uczestniczyły w 160 warsztatach zorganizowanych w: Łódzkim Domu Kultury, Politechnice Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz w regionalnych ośrodkach kultury.
Projekt „Lokomotywą po wiedzę” Łódzkiego Domu Kultury powoli zbliża się do końca. W poniedziałek, 22 maja, rozpoczął się ostatni, intensywny tydzień zajęć warsztatowych. Uczestnicy projektu poznali łódzką Akademię Sztuk Pięknych „od kuchni” i odwiedzili ŁDK, gdzie wzięli udział w warsztatach tworzenia scenografii.
Poznawanie Łodzi i warsztaty artystyczno-ekologiczne przeznaczone dla ponad 600 dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat z 32 gmin województwa łódzkiego to najważniejsze założenia „Lokomotywą po wiedzę – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci
z województwa łódzkiego”, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.
Kto był dowódcą grupy operacyjnej Piotrków podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku? Kim był Stanisław Małachowski? Kto jest patronem Kościoła Ojców Jezuitów? Gdzie mieszkańcy Piotrkowa ukryli Władysława Łokietka? Między innymi z tymi pytaniami muszą zmierzyć się uczestnicy Wielkiego Testu z Wiedzy o 800-letnim Piotrkowie Trybunalskim. Konkurs rozpoczął się w środę o godzinie 10:00.