Sejmik Województwa Łódzkiego na ostatniej sesji przyjął stanowisko dotyczące wsparcia dla Powiatu Piotrkowskiego. Chodzi o udzielenie dofinansowania dla Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu w kwocie 100 tysięcy złotych, o co wnioskował Zarząd Powiatu Piotrkowskiego.
Gmina Kleszczów znalazła się na 22-gim miejscu rankingu Rzeczpospolitej spośród gmin, które dotychczas na jednego mieszkańca pozyskały najwięcej środków unijnych w rozdaniu na lata 2007-2013.
Ponad 15 milionów złotych przeznaczy w 2010 roku gmina Wolbórz na inwestycje. To aż 52 proc. naszego budżetu - wójt Henryk Sęk.
Starszy mężczyzna postanowił odwiedzić swojego szwagra. Ten jednak najpierw potraktował go bronią gazową, później... trzonkiem siekiery, a na koniec pięścią.
W Wolborzu rozpoczął funkcjonowanie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. - Nie traktujemy tego NZOZ-u jako konkurencji dla istniejącego już publicznego zakładu, ale jako rozszerzenie usług medycznych dla naszych mieszkańców - powiedział wójt gminy Henryk Sęk.
Zmiana na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wolborzu. Wójt gminy Henryk Sęk postanowił nie przedłużać umowy dotychczasowemu dyrektorowi Włodzimierzowi Matuszewskiemu. Jego miejsce od 1 stycznia zajmie Urszula Szumieł.
Już w piątek sześć miejscowości w kraju uzyska prawa miejskie. Tym samym liczba miast wzrośnie do 903. Niestety jedyną miejscowością, która otrzymała odmowną odpowiedź z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, jest Wolbórz.
To nie lada atrakcja dla kinomanów. W Gminnym Ośrodku Kultury w Wolborzu rozpoczyna się dziś trzydniowy Przegląd Filmów Krótkometrażowych.
Jej początki sięgają XII wieku. To w niej w 1410 roku modlił się król Władysław Jagiełło przed wyprawą na Grunwald. Kolegiata wolborska - bo o niej mowa - została wyremontowana.
Wolbórz nadal chce być miastem. Mimo negatywnej lipcowej decyzji MSWiA władze gminy nie rezygnują. W przyszłym roku do ministerstwa ma trafić kolejny wniosek, tym razem - zgodnie z sugestiami warszawskich urzędników - nieco poprawiony. Dla praw miejskich Wolbórz zdecydował się nawet wyrzec części gruntów rolnych, ponieważ to właśnie zbyt duża ich ilość w porównaniu z terenami zurbanizowanymi była powodem odmownej decyzji ministerstwa.