Artykuły do tagu: WOLMED

4 godziny temu, 09:01
Zaburzenia osobowości
Podejrzenie wystąpienia zaburzeń osobowości może budzić lęk i niepokój. Warto wiedzieć, że zaburzenia można leczyć, zarówno farmakologicznie, jak i przy wsparciu psychoterapii. Jakie są objawy zaburzeń osobowości, na czym polega diagnoza oraz leczenie? - mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Uzależnienie od leków – wywiad z doktorem Sławomirem Wolniakiem
Leczenie psychiatryczne, leczenie uzależnień, niejednokrotnie, poza psychoterapią, wymaga też zastosowania farmakologii. W psychiatrii istnieją bezpieczne grupy leków, ale i takie, od których można się uzależnić. W jakich przypadkach może dojść do uzależnienia?
13.11.2023 08:41
20-lecie Kliniki Wolmed
Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed, obecnie Wolmed Sp. z o.o., świętowała 20-lecie istnienia. Obecnie klinika jest jednym z wiodących ośrodków psychiatrycznych i terapeutycznych w regionie, oferując opiekę na najwyższym poziomie. Szpital ma łącznie 60 łóżek i rocznie udziela około 1200 hospitalizacji dla pacjentów na sześciu oddziałach. Wolmed to też 13 poradni w regionie, które rocznie udzielają ok. 43 tysięcy świadczeń.
Jak przekonać osobę uzależnioną do podjęcia leczenia? Rozmowa z doktorem n. med. Sławomirem Wolniakiem
Jakie są główne wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć, przekonując osobę uzależnioną od alkoholu do podjęcia leczenia?
Dziecko a rozwód rodziców
Rozwód. Czego doświadczają dzieci podczas rozstania rodziców? Jakie emocje im towarzyszą? Jakiego wsparcia potrzebują? Na pytania odpowiada dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, właściciel Wolmed Sp. z o.o. w Dubiu k. Bełchatowa.
Uzależnienie od leków – detoks i terapia
Moja żona kilka lat temu leczyła się na bezsenność. Lekarz przepisał jej leki, po których co prawda lepiej spała, ale mocno się od nich uzależniła, bierze coraz większe dawki, nie może ich sama odstawić, bo źle się czuje. Teraz lekarz zaleca jej detoks i terapię, ale żona bardzo się tego boi. Leki pomagają jej też na lęk i niepokój związany z kłopotami i stresem w pracy, więc obawia się funkcjonowania bez nich. Żona ma dopiero 50 lat i wiem, że potrzebuje pomocy. Czy ciężko wychodzi się z uzależnienia od leków? Na czym polega takie leczenie? - pyta Grzegorz
Leki w psychiatrii – fakty i mity
Blockbustery i horrory zrodziły wiele mitów związanych z leczeniem psychiatrycznym. Jak się okazuje, brak wiedzy bardzo często prowadzi do tego, że pacjent nigdy nie rozpoczyna leczenia. O ile doświadczanie strachu i niepokoju przed zażyciem pierwszej tabletki jest zjawiskiem naturalnym, to osoby cierpiące na choroby psychiczne powinny wiedzieć, że unikanie farmaceutyków może pogłębiać ich schorzenie i związane z tym cierpienie. Warto więc rozwiać wątpliwości związane z przyjmowaniem leków psychotropowych oraz pokazać, że nie różnią się one zbytnio od innych leków – mówią dr n. med. Sławomir Wolniak, specjalista psychiatra, ordynator Kliniki Wolmed w Dubiu k. Bełchatowa oraz Daniel Los, lekarz w Klinice Wolmed.
Jak przekonać osobę uzależnioną do leczenia?
Co zrobić, aby bliska nam osoba, która jest uzależniona od alkoholu, wyraziła zgodę na terapię? Jak ją do tego zmotywować? Tłumaczyć, prosić, a może grozić?
Zaburzeń psychicznych nie należy się bać
Bliska nam osoba wyraźnie traci chęć do życia. Bywa, że całe dnie przeleży w łóżku, tracąc zainteresowanie nawet podstawowymi czynnościami. Do tego czuje się odsunięta przez znajomych, wydaje jej się, że współpracownicy obgadują ją na każdym kroku, czasem mówi bardzo dziwne rzeczy. Ale bywają dni, gdy wpada w euforię, przez pół dnia robi zakupy w galerii, a wieczorem idzie do dyskoteki. Zaczynamy się niepokoić, bo takie zachowanie znacznie odbiega od tego, co znamy, z czym ją kojarzymy. A jeśli dołączymy do tego fakt, że w rodzinie występowały przypadki zaburzeń i chorób psychicznych, to będziemy chcieli się upewnić, czy i ona nie ma pierwszych objawów – mówi dr n. med. Sławomir Wolniak, specjalista psychiatra, ordynator Kliniki Wolmed w Dubiu k. Bełchatowa.
Bezpłatna pomoc psychologiczna od Fundacji „Rozwój – Lepsza Przyszłość
Fundacja „Rozwój - Lepsza Przyszłość", funkcjonująca przy Klinice Wolmed, realizuje nieodpłatną pomoc psychologiczną oraz terapeutyczną osób, które doznają uszczerbku na zdrowiu psychicznym w wyniku pandemii koronawirusa. Wszystko dzięki dofinansowaniu z PFRON.
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat