W niedzielę ok. godz. 16.30 na wodach Zalewu Sulejowskiego przewróciła się łódź żaglowa. Interwencję podjęli policjanci pełniący służbę nad akwenem.
Wkrótce rozpocznie się sezon pracy łódki motorowej obsługiwanej przez Wodny Państwowy Zespół Ratownictwa szpitala przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Zespół od 15 czerwca do 15 września będzie dbał o bezpieczeństwo turystów przebywających nad Zalewem Sulejowskim.
- Rozwalę to miasto kulturowo - zapowiadał nam Lech Simon Sulima, który kilka miesięcy temu wynajął Piotrkowską Manufakturę, by stworzyć tam prawdziwe zagłębie kultury. W marcu Simon planował „otworzyć drzwi galerii”. Miały być koncerty, wystawy, a nawet kafejka. Póki co, Simona (jak naprawdę się nazywa, trudno dziś określić) ani widu, ani słychu, a budynek świeci pustkami. Otworzył jednak drzwi... młodym, którzy na dachu popalają marihuanę.
W sulejowskim magistracie uruchomiono Biuro Obsługi Mieszkańców. Mieszkańcy mogą teraz załatwić wszystkie najważniejsze sprawy w jednym okienku.
Nad Zalewem Sulejowskim przybywa osób korzystających nie tylko z kąpieli słonecznych. Piotrkowski WOPR, który w Bronisławowie działa od początku maja uratował już załogę jachtu.
W sobotę rozpoczyna się Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Nadzieja, którego gwiazdą będzie w tym roku Halina Frąckowiak.
Działający od 6 lat w Klubie Seniora OEA MOK Kabaret Trzeciaki odnosi kolejne sukcesy.
Porozumienie w sprawie patroli ponadnormatywnych na terenie Sulejowa podpisał kilka dni temu burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski i I zastępca komendanta miejskiego policji w Piotrkowie mł. insp. Dariusz Partyka. Samorząd przekazał na ten cel 22,5 tys. zł. Pieniądze te będą przeznaczone na pięciogodzinne, dodatkowe, dwuosobowe, umundurowane patrole policjantów.
Po raz kolejny na płycie Placu Kościuszki w Tomaszowie będzie można obejrzeć film.
Absolutnie wyjątkowa. Niepowtarzalna. Charyzmatyczna. W dodatku potrafiąca stworzyć jedyny w swoim rodzaju imprezowy klimat. O kim mowa? O najstarszej didżejce w tej części Europy.