W środę 14 grudnia w budynku internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. W. Witosa w Bujnach (ul. Piotrkowska 30) odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”.
Były prezydent Bronisław Komorowski odwiedził we wtorek Piotrków Trybunalski. Polityk na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego wygłosił wykład „Wyzwania dla bezpieczeństwa Polski 1989-2016. Zagrożenia, szanse, ryzyka”. Spotkanie odbyło się w ramach II debaty piotrkowskiej trybuny bezpieczeństwa.
Były prezydent Polski, marszałek sejmu i minister obrony Bronisław Komorowski odwiedzi piotrkowską filię Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
30-latek ugodził nożem 51-letniego gospodarza domu, a syn zaatakował swojego ojca - w powiecie tomaszowskim w ostatnich dniach policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. W obu przypadkach zarówno sprawcy, jak i pokrzywdzeni, byli pijani.
Basia i Sandra - uczennice szkoły w Bujnach otrzymały stypendia prezesa Rady Ministrów.
Rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Wojna hybrydowa na Ukrainie. Wnioski i rekomendacje dla Europy i świata". Spotkanie, skupiające środowisko naukowe i wojskowe, odbywa się w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Od października trwa drugi etap programu „Patriotyzm jutra. Piotrków Trybunalski – kolebka polskiej demokracji”. Program realizowany jest przez Piotrkowskie Bractwo Akademickie w ramach grantu przyznanego przez Muzeum Historii Polski. Młodzież, ze szkół gimnazjalnych z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic aktywnie uczestniczy w przygotowanych specjalnie dla nich, warsztatach historycznych.
Zamiast mundurów – kolorowe i przeróżne przebrania. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia im. Wincentego Witosa trwają obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji i Równości. Akcję organizują pedagog szkolny, lider zespołu przedmiotów przyrodniczych oraz samorząd uczniowski.
W Bełchatowie trwa konferencja naukowa ”W 100-lecie bitwy pod Kostiuchnówką. Marszałek Józef Piłsudski – droga do niepodległości”.
Od pół wieku działają społecznie, kultywując polskie zwyczaje i organizując życie swojej wsi. Mowa o paniach z Koła Gospodyń Wiejskich w Bujnach, które obchodziło właśnie okrągły jubileusz.